Miejscowości Turystyczne

Miejscowości Turystyczne

Miejscowości Turystyczne w Beskidzie Śląskim to temat rozległy głównie ze względu powierzchni na jakie się znajduje. 700km² mniej więcej  tyle, ile wynosi powierzchnia dwóch powiatów na w których położone są  góry Beskidu Śląskiego, czyli powiatu Cieszyńskiego oraz Bielskiego. Beskid Śląski ma sporo do zaoferowania, ale w tym miejscu klasycznie skupimy się na tych najbardziej atrakcyjnych pod kątem rowerowy. Cieszyn, Skoczów, oraz Bielsko Biała to największe miasta ale swoje centra mają stosunkowo daleko od górskich szlaków. Cisownica, Leszna Góra, Górki Wielkie, Jaowrze, Buczkowice, Jaworzynka  to niektóre z tych u podnóży szczytów, ale z mniej  rozwiniętą bazą noclegową czy zapleczem gastronomicznym z jakich możemy skorzystać w tych bardziej popularnych.

Popularne miejscowości turystyczne

Jeżeli chodzi o najbardziej popularne miejscowości przyjazne górskim wyprawą rowerowym w Beskidzie Śląski, to mamy w czym wybierać, szczegółowe opisy znajdziecie w nazwach :


Ustroń


Wisła

BRENNA

SZCZYRK

ISTEBNA

KONIAKÓW

BIELSKO-BIAŁA

Wszystkie miejscowości w Beskidzie Śląskim dają mam bardzo dużą różnorodność tras rowerowych, czasami spotykam się z stwierdzeniem że mamy tu śląską  rąbankę, oczywiście można się z tym zgodzić, bez wątpienia większość szlaków  jest usypana  luźnymi kamieniami. Planując wyjazd w Beskid Śląski trzeba być na to przygotowanym. Oczywiście jest dużo odcinków bardzo przyjemnych, sporo delikatnych szutrów i trawersów. Nie brakuje asfaltowych tras i podjazdów, szczególnie w rejonach Istebny, Koniakowa i Jaworzynki. Beskid Śląski to niezliczone ilości tras i pętli MTB. Ślady oraz szczegółowe opisy  moich tras dostępne są w zakładce Beskid Śląski Trasy. 

Ze względu na swoją popularność, oraz dobrą komunikację z niedalekich miast w Beskidzie Śląskim potrafi być tłoczno, takie miejscowości jak Wisła, Ustroń, Szczyrk, czy Brenna polecam unikać weekendowo ze względu na sporą ilość ludzi. Bardziej spokojniej jest w okolicy Jaworzynki oraz Koniakowa. Bardzo dobra pora na wyjazdy rowerowe to okolice wschodów u zachodów słońca, wtedy w górach jest raczej pusto.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności