Na Beskid rowerem

Na Beskid rowerem

Na Beskid rowerem

Na Beskid rowerem bezpośrednio możemy dostać się tylko z przełęczy Kubalonki. Beskid to szczyt na wysokości 824m n.p.m. leżący na głównym szlaku beskidzkim. Kolejny z listy tych które jako docelowy punkt naszych tras rowerowych to raczej słaby pomysł. Za to jako punkt przejazdowy jak najbardziej. Jaką najlepszą drogę wybrać na Beskid, musicie wybrać sami, poniższe opisy powinny pomóc w planowaniu tras.

Droga pożarowa pod szczytem Beskidu to chyba najciekawsze miejsce w okolicy
Droga pożarowa pod szczytem Beskidu to chyba najciekawsze miejsce w okolicy

Z przełęczy Kubalonka na Beskid

Czerwonym szlakiem z przełęczy Kubalonki wjeżdżamy w las i bardzo delikatnym podjazdem jedziemy około dwóch i pół kilometra i na tym można by zakończyć, ponieważ na tym szlaku raczej nie ma nic godnego uwagi. Jadąc tym szlakiem kilkukrotnie, za każdym razem przejechałem ten szczyt  nie wiedząc o tym. Bardzo niewiele jest tak łatwych i nudnych szlaków prowadzących w górę.

 

Czerwonym szlakiem przełęczy Kubalonka na Beskid
Czerwonym szlakiem przełęczy Kubalonka na Beskid

Alternatywne drogi na Beskid rowerem

Nawet jeśli takie istnieją a pewnie tak, to nie warto się nad nimi zastanawiać. Beskid to kolejny szczyt, który niby jest ale jak by go nie było. Jest tyle fajnych miejsc w Beskidzie Śląskim, jeżeli pominiemy ten szczy to nic nie stracimy.

 

Trasa rowerowa prowadząca z Wisły przez Kubalonkę i Beskid  Tu.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności