Na Kiczory Rowerem

Na Kiczory Rowerem

Na Kiczory Rowerem

Na Kiczory Rowerem bezpośrednio możemy dojechać jednym szlakiem, prowadzącym z Istebnej. Kiczory to drugi najwyżej położony szczyt w Beskidzie Śląskim  w paśmie  zaczynającym się w Ustroniu na  Czantorii i końcem w okolicach Istebnej oraz przełęczy na Kubalonce. Kiczory to kolejny szczyt z serii tych na który nie polecam jako docelowego punktu górskiej trasy rowerowej. Krótko mówić nie ma na nim nic ciekawego. Za to w pobliżu mamy kilka ciekawych miejsc, jedno z takich to oczywiście StożekJaką najlepszą drogę wybrać na Kiczory rowerem ? O tym musicie zadecydować oczywiście  sami, a poniższe opisy mogą pomóc w planowaniu trasy.

Górska trasa rowerowa zielonym szlakiem z Istebnej na Kiczory
Górska trasa rowerowa zielonym szlakiem z Istebnej na Kiczory

 

Zielony Szlak z Istebnej na Kiczory

Z której części Istebnej rozpoczniemy naszą wspinaczkę nie ma tu wielkiego znaczenia. Pierwszą cześć podjazdu musimy pokonać asfaltem, który kończy się za zakrętem w prawo na Prądowcu. Tam delikatny podjazd leśną drogą. Krótki odcinek wpychania i ponownie docieramy na asfalt, dokładnie trzysta metrów i odbijamy z skrzyżowaniu z żółtym szlakiem w prawo. Od zakrętu do szczytu mamy jeszcze 2,5km wspinaczki przez las, oczywiście większą część do podjechania, ale nie obejdzie się też bez krótkich odcinków do wpychania roweru.

Zielony Szlak z Istebnej na Kiczory Rowerem
Zielony Szlak z Istebnej na Kiczory, oczywiście rowerem.

Alternatywne drogi na Kiczory rowerem

Jedną z nich jest wjazd z przełęczy Kubalonki czerwonym szlakiem przez Beskidek poza tym mamy oczywiście leśne drogi techniczne. Na jednej z nich mieści się jedna z lepszych widokowych miejscówek w Beskidzie Śląskim.  Polecam też trasę rowerową z Istebnej na  Stożek przez Kiczory, z które oczywiście można pobrać gpx.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności