Na Kotarz rowerem

Na Kotarz rowerem

Na Kotarz rowerem

Na Kotarz rowerem bezpośrednio z doliny nie prowadzi żaden szlak, jest natomiast jeden z Brenny który leci  pod Kotarz czyli 300 metrów poniżej szczytu. Bardzo polecam też odbić z niebieskiego szlaku w końcówce jest tam droga, która prowadzi na szczyt i omija wypych. Trasę możecie znaleźć  tu. Kotarz to szczyt w Beskidzie Śląskim w paśmie między Klimczokiem a Białym Krzyżem, który leży na wysokości 974m. n.p.m. Jaką najlepszą drogę wybrać na Kotarz rowerem, musicie wybrać sami, poniższe opisy powinny pomóc w planowaniu tras.

Pod Kotarzem na niebieskim szlaku trasa rowerowa w Beskidzie Śląskim
Pod Kotarzem na niebieskim szlaku trasa rowerowa w Beskidzie Śląskim

Niebieski szlak na Kotarz z Brenny

Początek szlaku mieści się w centrum Brenny na ulicy Wyzwolenia którą to kręcimy aż do mostu na Hołcynie, tam skręcamy w prawo i męczymy dokładnie trzy kilometry w górę asfaltem. Dalej oczywiście wjeżdżamy w teren,  po kolejnych dwóch kilometrach wpadamy na widokową polanę. Z Polany lecimy lekko w prawo i dobijamy do czerwonego szlaku. Na skrzyżowaniu szlaków skręcamy w lewo, tam zostało nam jakieś 300 metrów wpychania na szczyt.

Niebieski szlak na Kotarz z Brenny
Niebieski szlak na Kotarz z Brenny

 

Na Kotarz rowerem alternatywne drogi

Klasycznie na szczyt prowadzą jeszcze inne mniej lub bardziej znane drogi. Na Kotarz możemy dostać się czerwonym szlakiem z przełęczy Karkoszczonki. Z przełęczy Salmopolskiej  czerwonym szlakiem przez Grabową oraz oczywiście drogami technicznymi.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności