Na Kubalonkę rowerem

Na Kubalonkę rowerem

Na Kubalonkę rowerem

Na Kubalonkę rowerem bezpośrednio możemy dojechać z Wisły oraz Istebnej. Kubalonka to szczyt na wysokości 830m n.p.m. Niestety żeby się na nią dostać z doliny musimy się trochę namęczyć, bez różnicy z której strony będziemy podjeżdżać. Jaką najlepszą drogę wybrać na Kubalonkę ? To musicie wybrać sami, poniższe opisy powinny pomóc w planowaniu tras.

Żółty szlak na Kubalonkę rowerem, górska trasa rowerowa z Wisły
Żółty szlak na Kubalonkę oczywiście rowerem, górska trasa rowerowa z Wisły

 Żółty szlak z Istebnej na Kubalonkę

Startując z doliny Istebnej mamy około 4.5 kilometra podjazdu, pierwszy kilometr  to wspinaczka asfaltem, lekkie odbicie w prawo i kilkaset metrów lasem. W miarę przyjemny podjazd bez wpychania. Kolejny krótki odcinek asfaltu i znów wjazd w las. Na szlaku kilka mniejszych punktów widokowych ale, bez rewelacji.  Szlak fajny do podjazdu jak i zjazdu.

 Żółty szlak z Istebnej na Kubalonkę
Żółty szlak z Istebnej na Kubalonkę

Żółty szlak z Wisły na Kubalonkę

Wisłą Głębce to początek  żółtego szlaku. Startujemy delikatnie asfaltem, podjeżdżamy do głównej drogi Wisła-Istebna i po kilkudziesięciu metrach odbijamy w lewo.  Dosyć mocny podjazd płytami ulicą spacerową, za którą mamy ostre wpychanie na Koźińce, tam delikatne wypłaszczenie, kilka widokowych miejscówek. Kolejne kilka kilometrów to ciężki podjazd oczywiście przeplatany wpychaniem na szczyt Kubalonki. Bardzo ciężki szlak do podjazdu, bez wątpienia odradzam wspinanie się tą trasą . Jeżeli to konieczne na pewno lepszą opcją było by planowanie zjeżdżania tym szlakiem.

Żółty szlak z Wisły na Kubalonkę
Żółty szlak z Wisły na Kubalonkę

Alternatywne drogi na Kubalonkę rowerem

Warto wspomnieć że niedaleko szczytu jest przełęcz na którą prowadzą drogi asfaltowe z której prowadzi oczywiście  sporo leśnych dróg na szczyt. oraz oczywiście kilka dróg techniczny.

zdjęcia map – źródło :  © autorzy OpenStreetMap.

 

Opis górskiej trasy rowerowej przez Kubalonkę  z  filmem Tu.

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności