Na Kyrkawice rowerem

Na Kyrkawice rowerem

Na Kyrkawice rowerem

Na Kyrkawice rowerem , czyli o tym jak dostać się na 973m n.p.m. Szczyt jako sam w sobie nie wyróżnia się niczym specjalnym i jest to kolejne miejsce z serii tych które raczej nie powinny być naszym punktem docelowym wyprawy rowerowej. Alternatywnie mogę za to polecić nie odległy szczyt jakim jest Stożek Wielki który idealnie się na takie miejsce nadaje. To tyle o samym szczycie. Jeżęli natomiast chodzi o drogę na Kyrkawice, prowadzi na nią bardzo fajny szlak. Jaką najlepszą drogę wybrać na Kyrkawice roweremO tym musicie zadecydować oczywiście  sami, a poniższe opisy mogą pomóc w planowaniu trasy.

rowerem niebieskim szlakiem na Stożek
Niebieskim szlakiem na Kyrkawice

Niebieski szlak z Wisły

Wisła Głębce to początek naszego szlaku na Kyrkawice.  Z Dworca PKP ruszamy delikatnie asfaltem w górę,  trochę dalej klasycznie płyty a po  jakimś kilometrze wbijamy w teren, trochę kamieni, korzeni, ale bardzo przyjemnie. Krótki odcinek do przepchnięcia roweru. Po kolejnych 1,5km wbijamy na odcinek płyt i znów w teren. Lekko w dół i dojeżdżamy na skrzyżowanie szlaków na przełęczy Marźnicy. Bardzo Fajna miejscówka z której odbijamy w prawo i lecimy w górę. Kolejny kilometr bardzo widokowej trasy i przyjemny podjazd na kolejne skrzyżowanie pod Kyrkawicę gdzie odbijamy w lewo dopychają końcówkę na szczyt.

Niebieski szlak z Wisły rowerem na Kyrkawice
Niebieski szlak z Wisły rowerem przez Kyrkawice

Alternatywne drogi na Kyrkawice rowerem

Klasycznie na wszystkie szczyty w Beskidzie Śląskim zawsze mamy alternatywę drug technicznych które prowadzą na szczyt. Z czeskiego Jablunkova mamy niebieski szlak do podjazdu. Przez szczyt przebiega też główny szlak beskidzki z Czantorii w kierunku Kubalonki .

 

Opis górskiej trasy rowerowej przez Kyrkawice z niebieskim szlakiem wraz z filmem Tu.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności