Na Mały Cisowy rowerem

Na Mały Cisowy rowerem

Na Mały Cisowy rowerem

Na Mały Cisowy rowerem możemy dostać się bezpośrednio jednym szlakiem który prowadzi od Jaworza. Mały Cisowy to szczyt na wysokości 829m  n.p.m. Niestety to kolejny szczyt na który docelowo nie warto się wybierać, ponieważ nie ma tam nic ciekawego. Jaką najlepszą drogę wybrać na Mały Cisowy?  Musicie wybrać sami, poniższe opisy powinny pomóc w planowaniu tras w Beskidzie.

Na Mały Cisowy rowerem

Czerwony szlak na Mały Cisowy

Początek czerwonego szlaku zaczyna się w Jaworzu a dokładnie Jaworze-Nałęże, zaraz za kościołem skręcamy w prawo i lecimy ostro w górę. Nachylenie dosyć spore więc trzeba się raczej nastawić na wpychanie, co najmniej aż dotrzemy do tabliczki pod Łazkiem. W tym miejscu kończy się też zielony szlaki biegnący z Brennej. Dalej mamy trochę wypłaszczenia i trochę widoków. Ale nie ma co liczyć na miód. Jazda przeplatania pchaniem, przez Czupel 746m i prosto na Mały Cisowy. Szlak zdecydowanie bardziej nadaje się do zjeżdżania niż wjeżdżania.

Czerwony szlak na Mały Cisowy
Czerwony szlak oczywiście na Mały Cisowy

Na Mały Cisowy rowerem alternatywne drogi

Chyba nie ma innego miejsca w Beskidzie Śląskim jak tak pociętego drogami technicznymi jak masyw Błatniej, dlatego opcji na wjazd w górę jest sporo. Watro też wspomnieć o fakcie iż Mały Cisowy nie powinien być  celem naszej wyprawy, ponieważ nie ma tam nic ciekawego, natomiast warto pokręcić trochę dalej w stronę Błatniej, która jest na naszej liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

 

zdjęcia map – źródło :  © autorzy OpenStreetMap.

 

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności