Na Orłową rowerem

Na Orłową rowerem

Na Orłową rowerem

Na Orłową rowere nie ma aż tak wiele możliwości dostanie się jak na inne szczyty, ale też jakość specjalnie nie ma czego żałować. Orłowa to raczej szczyt przez który częściej przejeżdżamy niż jest naszym celem wyprawy rowerowej. Na Orłowej raczej nie powinniśmy spodziewać się rewelacyjnych widoków a wszystkie bezpośrednie drogi które na nią prowadzą, raczej nie są najłatwiejsze. Jaką najlepszą drogę wybrać na Orłową rowerem , musicie wybrać sami, poniższe opisy powinny pomóc w planowaniu tras.

Zielony szlak na Orłową dosyć ciężki podjazd rowerem.
Zielony szlak na Orłową dosyć ciężki podjazd rowerem.

 

Na Orłową rowerem od Ustronia

Zielony szlak zaczyna się w centrum Ustronia. Chwilę musimy poskręcać miejskimi uliczkami aby finalnie dostać się na ulicę Polańską. Za szkołą skręcamy w lewo. Ostatnie metry asfaltu i zaczynamy podjazd. Pierwsze kilkaset metrów stromo ale do podjechania. Kolejne kilkaset metrów raczej ciężka przeprawa po kamieniach ale dla mocje nogi obejdzie się bez pchania. Dobijamy do niebieskiego szlaku, skręcamy w prawo, chwila wypłaszczenia i znów ostro w górę, tym razem już bez kamieni. Kończąc jazdę zielonym szlakiem wjeżdżamy na żółty który jest najcięższym odcinkiem na tej drodze i jak wcześniej bez mocnej nogi będziemy raczej wpychać aż do szczytu Orłowej.

 

Na Orłową rowerem od Ustronia zielonym szlakiem
Na Orłową rowerem od Ustronia zielonym szlakiem

 

Na Orłową rowerem od Brenny

Zaczynamy z Leśnicy doliny w Brennej. Żółtym szlakiem zaczynamy delikatny podjazd. Im wyżej tym ciężej. Luźne kamienie i dosyć spore nachylenie skutecznie uniemożliwi nam jazdę i bez pchania się nie obejdzie. Chwilami się lekko wypłaszcza i możemy pokręcić, ale stanowcza większość jest delikatnie mówiąc ciężka do podjazdu. Ostatnie kilkaset metrów już łagodniej ale swoje trzeba wykręcić. Ogólnie nie polecam wspinać się tym szlakiem w górę. A nawet jeżeli ktoś nie na doświadczenia w poruszaniu się po górach rowerem, to odradzam zjeżdżanie.

Na Orłową rowerem od Brenny żółtym szlakiem
Na Orłową rowerem od Brenny żółtym szlakiem

 

 

I to by było tyle z podjazdów na Orłową . Oczywiście do dyspozycji mamy jeszcze drogi techniczne,  niebieski i zielony szlak przez Równicę

oraz niebieski szlak od strony Trzech Kopców

 

Polecam sprawdzenie tras przez Orłową :  Górskie trasy rowerowe

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności