Na Smerekowiec rowerem

Na Smerekowiec rowerem

Na Smerekowiec rowerem

Na Smerekowiec rowerem możemy dostać się bezpośrednio tylko jedynym szlakiem który prowadzi na szczyt. Smrekowiec 885m n.p.m. niewyróżniający się kompletnie niczym szczególnym. Raczej nie warto się tam wybierać, jeżeli miałby to być szczyt docelowy na naszej trasie.  Jaką najlepszą drogę wybrać na Smerekowiec rowerem,  problemu z wyborem nie będziecie mieli bo wyboru nie ma.

 Smerekowiec rowerem
  Smerekowiec zielony szlak

Zielony szlak z Wisły na Smrekowiec

Początek podjazdu zaczyna się na Stoku. Jak sama nazwa wskazuje będziemy wjeżdżać prawie równolegle do stoku. Pierwsze kilkaset metrów to ostre nachylenie płytami, kończą się płyty zaczyna się lekkie wypłaszczenie, krótki zjazd i zaczyna się … Kilka kilometrów ostrego wpychania i tak prawie do samego szczytu Smrekowieca, Nie polecam tego szlaku do wspinania się w górę, do zjazdu wybrałbym też inną drogę do Wisły, gdzieś w okolicach Trzech Kopców Wiślańskich.

"Na

 

Podsumowując : Na Smerekowiec rowerem

Nie polecam, fajne widoki tylko w początkowej fazie szlaku, ewentualnie można odbić na pobliski Czupel. Można powiedzieć że kończą się na górną częścią kolejki, a reszta to przebijanie się przez las. Ogólnie nie polecam ze względu na ciężki długi, odcinek którym jedyną opcją jest wpychanie roweru, do zjazdu też się raczej nie nadaje. Alternatywnie proponuję bardzo atrakcyjnie widokowo trasy rowerowe : w najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim.

 

YouTube video

 

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności