Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem bezpośrednio od polskiej strony prowadzi jeden szlak ale watro w tym miejscu wspomnieć o  położonej 800 metrów dalej  Kyrkawicy na którą prowadzi bardzo fajna trasa i warto z niej skorzystać, a chodzi dokładnie o niebieski szlak z Wisły-Głębce. Stożek Wieki pomimo swojej nazwy wcale nie jest taki wielki bo jego szczyt usadzony jest na 979m n.p.m. Watro się wybrać na jego szczyt ponieważ widok z schroniska można uznać za bardzo fajny. Jaką najlepszą drogę wybrać na Stożek Wielki ? O tym musicie zadecydować oczywiście  sami, a poniższe opisy mogą pomóc w planowaniu trasy.

Wielki Stożek na rowerowej trasie dookoła Beskidu Śląskiego
Wielki Stożek na rowerowej trasie dookoła Beskidu Śląskiego

Zielony szlak z Głębców

Początek szlaku startuje z dworca kolejowego. Kilkadziesiąt metrów dalej musimy sprowadzić ze stromego zbocza rower pod wiadukt, żeby już spokojnie ruszyć w dalszą drogę. Alternatywnie możemy pominąć ten odcinek i rozpocząć już za wiaduktem z ulicy Turystycznej – polecam. Kolejne 2.5 kilometra to asfalt i płyty z delikatnym podjazdem. Kolejne 1.5km to ładnie utwardzony szuter, też spokojnie do podjechania. Końcówka szlaku robi się bardziej stroma ale jest to bardzo krótki kawałek, w dalszym ciągu ubitej drogi. Mogę śmiało powiedzieć że jest to jedna z łatwiejszych tras prowadząca na szczyt w Beskidzie Śląskim.

Na Stożek Wielki rowerem zielonym szlakiem z Wisły-Głębce
Na Stożek Wielki rowerem zielonym szlakiem z Wisły-Głębce

Alternatywne drogi na Stożek Wielki

Jak to na wszystkie Beskidzkie górki , tak i na Stożek mamy drogi mniej oficjalne czyli techniczne, oczywiście dostać na szczyt można się od czeskiej strony oraz wspomniany wcześniej niebieski szlak z Kyrkawicy  która jest 800m oddalona od Stożka . Bardzo blisko  mamy też z Małego Stożka który jest raczej miejscem przejazdowym a jeżeli docelowym punktem naszej wyprawy rowerowej.

 

Pobierz ślad trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim.

 

POBIERZ ŚLAD TRASY ZE STRAVY

 

Wypożyczalnia rowerów w pobliżu trasy rowerowej w Beskidzie Śląskim

 

  

 

dołącz do grupy facebook Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

instagram zdjęcia Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

youtube filmy z tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

Strava ślady tras Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki rowerowej

 

facebook strona Beskidy Rowerem największy portal górskiej turystyki roweroej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.