Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem

Na Stożek Wielki rowerem bezpośrednio od polskiej strony prowadzi jeden szlak ale watro w tym miejscu wspomnieć o  położonej 800 metrów dalej  Kyrkawicy na którą prowadzi bardzo fajna trasa i warto z niej skorzystać, a chodzi dokładnie o niebieski szlak z Wisły-Głębce. Stożek Wieki pomimo swojej nazwy wcale nie jest taki wielki bo jego szczyt usadzony jest na 979m n.p.m. Watro się wybrać na jego szczyt ponieważ widok z schroniska można uznać za bardzo fajny. Jaką najlepszą drogę wybrać na Stożek Wielki ? O tym musicie zadecydować oczywiście  sami, a poniższe opisy mogą pomóc w planowaniu trasy.

Wielki Stożek na rowerowej trasie dookoła Beskidu Śląskiego
Wielki Stożek na rowerowej trasie dookoła Beskidu Śląskiego

Zielony szlak z Głębców

Początek szlaku startuje z dworca kolejowego. Kilkadziesiąt metrów dalej musimy sprowadzić ze stromego zbocza rower pod wiadukt, żeby już spokojnie ruszyć w dalszą drogę. Alternatywnie możemy pominąć ten odcinek i rozpocząć już za wiaduktem z ulicy Turystycznej – polecam. Kolejne 2.5 kilometra to asfalt i płyty z delikatnym podjazdem. Kolejne 1.5km to ładnie utwardzony szuter, też spokojnie do podjechania. Końcówka szlaku robi się bardziej stroma ale jest to bardzo krótki kawałek, w dalszym ciągu ubitej drogi. Mogę śmiało powiedzieć że jest to jedna z łatwiejszych tras prowadząca na szczyt w Beskidzie Śląskim.

Na Stożek Wielki rowerem zielonym szlakiem z Wisły-Głębce
Na Stożek Wielki rowerem zielonym szlakiem z Wisły-Głębce

Alternatywne drogi na Stożek Wielki

Jak to na wszystkie Beskidzkie górki , tak i na Stożek mamy drogi mniej oficjalne czyli techniczne, oczywiście dostać na szczyt można się od czeskiej strony oraz wspomniany wcześniej niebieski szlak z Kyrkawicy  która jest 800m oddalona od Stożka . Bardzo blisko  mamy też z Małego Stożka który jest raczej miejscem przejazdowym a jeżeli docelowym punktem naszej wyprawy rowerowej.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności