Na Wiślański Czupel rowerem

Na Wiślański Czupel rowerem

Na Wiślański Czupel rowerem

Na Wiślański Czupel rowerem, bezpośrednio możemy dojechać jednym szlakiem. Praktycznie ta sam droga co prowadząca na Smrekowiec 885m n.p.m z tą różnicą że trzeba odbić przy końcu szlaku w prawo i wepchać ostro w górę. Nie wiem dlaczego żaden szlak PTTK nie prowadzi na ten szczyt bo według mnie jest to o wiele lepsze miejsce od wspomnianego wyżej Smrekowca. Jaką najlepszą drogę wybrać na Czupel rowerem? Tu problemu z wyborem nie będziecie mieli bo wyboru nie ma.

Na Wiślański Czupel rowerem

Zielony szlak z Wisły na Czupel

Początek trasy zaczyna się bardzo ostrym podjazdem  przecinającym stok na Nowej Osadzie. Początkowe kilka kilometrów możemy dodatkowo podziwiać widoki, które kończą się zaraz za górną stacją kolejki. Tam wjeżdżamy w las, krótki zjazd po nim znacząca cześć trasy to wpychanie do samego szczytu. Z Czupla rozciągają się rewelacyjne widoki od Baraniej Góry po Skrzyczne. Bardzo fajne miejsce. Czego nie można powiedzieć o drodze na ten szczyt. Zjazd z Czupla jest do ogarnięcia ale nie należy do najprzyjemniejszych. Czupel   podobnie jak Smrekowiec uwzględniałbym raczej jako punkt przejazdu niż miejsce docelowe naszej trasy.

"Zielony

Podsumowując Na Wiślański Czupel rowerem

Nie jest to wymarzone miejsce docelowe do wycieczek rowerowych po Beskidzie Śląskim, natomiast warto wiślański Czupel dołożyć jako dodatkowy punkt na naszej trasie.

Polecam za to okoliczne szczyty, między innymi Trzy Kopce Wiślańskie.

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności