Nocleg z miejscem na rower

Nocleg z miejscem na rower

W Beskidzie Śląskim mamy oczywiście co najmniej kilka znanych miejscowości do wyboru  w obrębie których proponujemy nocleg oczywiście wraz z  bezpiecznym miejscem na rower. Szeroki wachlarz tras rowerowych w pobliżu miejscowości turystycznych opisujemy w  trasy rowerowe MTB. Z każdej miejscowości mamy  wybór co najmniej kilku pętli , oczywiście z  rewelacyjnymi widokami zróżnicowanym dystansem  oraz poziomem trudności.

WISŁA

Proponowany nocleg:

Wisła bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Otoczona największą ilością szlaków, tras i pięknych miejsc. Na terenie Wisły znajduję się także większość popularnych szczytów między innymi Mała Czantoria, Czantoria, Trzy Kopce Wiślańskie Stożek, Soszów . Wisła to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscowości w regionie. Z przyjemnością mamy do polecania dwa pensjonaty:

Pensjonat Karina

http://noclegiwisla.eu

Wyjątkowo spokojne miejsce, w bardzo dobrej lokalizacji pod kątem wypraw rowerowych w kierunku Ustronia, Wisły, Szczyrku. Ośrodek w klimacie regionalnym. Nagradzany wieloma nagrodami w konkursach kulinarnych. Domowa kuchnia, przytulne pokoje, grill chata, sauna, jacuzzi, masaże, basen letni. Miejsce przyjazne rowerom -przechowalnia, sprzęt do naprawy i mycia rowerów, suszarnia na ubrania. To tylko część z tego, co oferuje nam Karina w Wiśle. W pobliżu ośrodka między innymi trasa na Trzy Kopce Wiślańskie, jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Karina to oczywiście miejscówka nie tylko pod kątem rowerowym! Tutaj możesz potupać po górach z mistrzynią Polski w nordic walking Panią Basią, podszkolić jazdę na nartach -własny wyciąg, wypocząć z rodziną. W ofercie także domki góralskie dla 6-8 osób.

Pensjonat Zuzanna

www.facebook.com/zuzannawisla

W malowniczej  dzielnicy  Jawornik oczywiście w Wiśle, mieści się Pensjonat Zuzanna. Wysoki standard , miła atmosfera  wszytko  atrakcyjnych cenach. Pensjonat Zuzanna to apartamenty oraz pokoje.  W Zuzannie  goście mogą korzystać  z przechowalni sprzętu sportowego czyli  to na czym zależy nam najbardziej.  Najbliższe trasy w okolicy prowadzą między innymi na Stożek , Czantorię , Soszów , Trzy Kopce Wiślańskie.

SZCZYRK

Proponowany nocleg;

Szczyrk położony między dwoma największymi wzniesieniami w Beskidzie  Sląskim oczywiście  jednej strony  Klimczok 1117m n.p.m z drugiej   Skrzyczne 1257m n.p. Na obu pasmach mamy szalki bez wątpienia z mega widokami oraz kilkoma schroniskami gdzie mamy możliwość odpoczynku lub zjedzenia ciepłego posiłku.

 

Gościniec Solisko

https://gosciniecsolisko.eu/

Usytuowany w urokliwej części miasteczka Szczyrk – Solisko, z dala od zgiełku centrum, z bezpośrednim dostępem do tras rowerowych, szlaków górskich i oczywiście stoków  narciarskich. Bez wątpienia idealne miejsce dla aktywnych ludzi. Gościniec to idealna baza wypadowa na pobliskie trasy rowerowe, zarówno te górskie jak i szosowe. Enduro Trails by Trek – jesteśmy przy końcowej trasie Nr 2 –Otik, skąd jedzie się 5 min rowerem do dolnej stacji Gondoli. Malinowska Skała, Skrzyczne, Hala Skrzyczeńska, Beskid Mały przez Migdały, Klimczok, Bieniatka, Skalite to tylko niektóre możliwości. Bezpośredni wylot na przełęcz Salmopolską, w kierunku Wisły , Ustronia i Brennej. Jesteśmy przygotowani na ugoszczenie Państwa w pokojach 2 i 3 osobowych- każdy z pełnym węzłem sanitarnym i TV. Przechowalnia rowerów, myjka, narzędzia i  oczywiście restauracja  Nie Na Żarty , która zadba o Wasze podniebienia.

 

USTROŃ

Proponowany nocleg z miejscem na rower :

Z Ustronia oczywiście mamy bardzo blisko na Równicę. Możemy się tam dostać na kilka sposobów o czym  piszemy  Tu. Bardzo dobry dojazd mamy też do Małej Czantorii oraz Wielkiej Czantorii skąd możemy udać się w dalszą wyprawę po okolicznych Beskidzkich szlakach.

BRENNA

Proponowany nocleg   :

Brenna to oczywiście trzy pasma. Pierwsze wspólne z Ustroniem zaczynające się od Lipowskiego Gronia poprzez Równicę i na Trzy Kopce Wiślańskie . Drugie pasmo zaczyna się w okolicach  szczytu Łazek przez  Małą Cisową , Wielką Cisową , schronisko na Błatniej i dalej w kierunku Klimczoka oraz trzecie pasmo przebiega między Równicą a Błatnią  zaczynające się w Leśnicy biegnące przez Stary Groń w kierunku Grabowej i przełęczy na Salmopolu .

 

ISTEBNA

Proponowany nocleg :

Istebna to praktycznie jedna z ostatnich miejscowości w Beskidzie Śląskim. Watro też wspomnieć o dwóch sąsiadujących miejscowościach które tworzą tak zwaną Trójwieś a chodzi tu oczywiście o Koniaków oraz Jaworzynkę , w obrębie których mamy sporo tras asfaltowych i jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim czyli Ochodzitą .

WĘGIERSKA GÓRKA

Proponowany nocleg z miejscem na rower  :

Węgierska Górka to dolina położona oczywiście między Beskidem Żywieckim a Beskidem Śląskim oraz prawdopodobnie  jednymi z najpiękniejszych szlaków . Między innymi szlak  łączących Baranią Górę z Malinowską skałą oraz oczywiście szlakiem na Skrzyczne.Są to jedne z najpiękniejszych szlaków w tym obrębie. Godne polecenia .

kontakt w sprawie współpracy yt@beskidyrowerem.eu