Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim

Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim

Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim

Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim, tym zajmuję się od kilku lat. Jestem certyfikowanym instruktorem turystyki rowerowej. Systematycznie objeżdżam góry w poszukiwaniu nowych ścieżek rowerowych prowadzących przez najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim. Od 2021 roku wspólnie z Fundacją BR  promujemy górską turystykę rowerową.


Wybierasz się na weekend w Beskid Śląski. Chcesz wyruszyć w góry rowerem, ale nie wiesz gdzie? Zastanawiasz się czy wystarczy Ci sił? Czy dacie radę w terenie ? Spokojnie!

Z chęcią zaplanujemy trasę rowerową oraz dobierzemy szlaki tak aby było przyjemnie na miarę możliwości. Głownie skupiamy się na planowaniu tras dla kilkuosobowych grup. Naszym konikiem bez wątpienia są okolice Ustronia, Brennej, Wisły.

 

Planujemy trasy rowerowe na podstawie:

– dystansu ( długość trasy )

– przewyższenia ( odległość mierzona w pionie )

– terenu ( asfalt, szutry, kamienie )

– rowerów ( klasyczne, e-bike )

– zaawansowania ( kondycja/siła )

– pory roku

Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim
Planowanie tras rowerowych w Beskidzie Śląskim

 

Beskid Śląski to oczywiście idealne miejsce do uprawiania górskiej turystyki rowerowej. Rozbudowana infrastruktura w dolinach, punkty gastronomiczne w wyższych partiach gór rozlokowane co kilka kilometrów, mnóstwo szlaków widokowych, to tylko niektóre z plusów Beskidu Śląskiego. Największą zaletą pod kątem rowerowym jest różnorodność terenu. Aby dobrze wykorzystać ten atut, konieczna jest znajomość tras, nie wszędzie da się wjechać, są odcinki trudne techniczne a czasem wręcz nudne. Dlatego ważne jest dobrze zaplanować i dopasować trasy do własnych możliwości.

Zapraszam do kontaktu.

Fundacja BR    fundacja@beskidyrowerem.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności