Podsumowanie 2022

Podsumowanie 2022

Podsumowanie 2022

Podsumowanie 2022 roku czyli czas zastanowienia się nad obranym kierunkiem, wytyczeniu zmian, podsumowań.

Jednym z głównych celów fundacji jest organizowanie górskich wyjazdów rowerowych. W tym roku oficjalnie udało się nam przejechać jedenaście z dwunastu zaplanowanych tras. Patrząc po zdjęciach pojawiło się zdecydowanie więcej osób niż w roku poprzednim. Duże podziękowania dla Wszystkich za obecność i wytrwałość. W szczególności dla najtwardszych zawodników, którzy najczęściej zasilali swoją obecnością pierwsze soboty. Sławek, Daniel, Piotrek, piona Panowie!

Podsumowanie 2022 Fundacja BR

5 tras dal mas

Kolejnym z obranych celów było wytyczenie pięciu tras dla osób z mniejszym doświadczeniem. I tak powstały ślady na Równicę, Cienków, Przysłop, Trzy Kopce Wiślańskie, Stożek.

5 tras na max

Na przeciwnym biegunie celem było oczywiscie wytyczenie pięciu tras dla osób, które lubią długie i męczące wyjazdy. Śladów długich tras powstało kilka, ale na włącznie do celu 5 tras na max załapały się trasy. Pilsko z podjazdem od słowackiej strony. Wielka Racza na którą bez wątpienia trzeba zarezerwować +- 5,5godziny. Czeska strona mocy czyli Łysa Hora, oraz dwa klasyki MTB w Beskidzie Śląskim Czantoria-Trzy Kopce z Ustronia i Jaworowa-Cieńkow z Brennej.

Planowanie tras

W związku z kolejnym celem Fundacji, powstał pilotażowy projekt pomocy w planowaniu tras. Tutaj poza kilkoma indywidualnymi wskazówkami raczej nie ma czy się pochwalić, ale to oczywiście skutek tego, że na stronie jest kilkadziesiąt gotowych, dobrze opisanych śladów tras. A te w roku 2022 były pobrane 6894 razy! Poz tym oczywiscie możliwość pobrania śladów jest też na stravie niestety tam nie ma dostępu do statystyk ilości pobrań co nie zmienia faktu, że ilość pobrań z samej strony robi wrażenie.

Projekt nowa www

Ten cel wyszedł gdzieś w połowie, całość strony co prawda trochę się zmieniała, ale to nie to co było w planach. Moce przerobowe czyli ograniczone zasoby ludzkie oraz finansowe nie pozwoliły na nic więcej w tym roku. Jest dobrze, będzie lepiej.

Video

Kolejne dwa cele to stworzenie dwóch materiałów wideo promujących najlepsze szlaki oraz najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim. Niestety nie za wiele z tego wyszło. Jest nagranych kilka materiałów, ale głównie z braku czasu całość nie została dopięta.

Media

Projekty związane z youtube oraz mediami społecznościowymi mają za główne zadanie promowanie, propagowanie i wspieranie turystyki rowerowej, oraz oczywisćie regionu. Niestety gdzieś mi się zawieruszyły notatki, które miały służyć statystyką, ale śmiało można powiedzieć, że udostępnianie treści miesięcznie trafiają do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. Jest dobrze!

Projekt Przewodnik

To ostatni z głównych celów 2021-2022 Fundacji. Plan był prosty, przygotować kilkanaście tras do wydruku kilku tysięty folderów, zaznaczyć punkty gastro na trasach gdzie warto nabrać sił oraz oznaczyć wypożyczalnie rowerów. W zamian punkty te miały pokryć wyłącznie koszt druku (kilkaset zł). Niestety zainteresowanie wyraził jeden z kilkudziesięciu podmiotów. Nic na siłę…

Sprawozdanie finansowe za 2022 jeszcze nie przygotowane. Ale dla wszystkich ciekawych: poza moją wpłatą zebrane jest jeszcze kilkaset złoty jako darowizny. Wypłaconych wynagrodzeń w fundacji 0zł, są za to koszta między innymi księgowość-kilka tyś rocznie. No i tak to mniej więcej wygląda.

Fundacja obecnie to jedno osobowa armia, być może w następnych latach się to zmieni a suma wolontariuszy będzie rosnąć (zapraszam). Konkretne cele na przyszłe lata już zarysowane, w niedługim czasie zostaną opublikowane na www.beskidyrowerem.eu.

No i to by było na tyle. Na konic oczywiście podziękowania dla wszystkich wspierających duchen i ciałem za darowizny i zakupy wspierające Fundacje.

Piona!

 

Zdjęcia z pierwszej soboty  2022

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności