Rowerem z Wisły MTB

Rowerem z Wisły MTB

Rowerem z Wisły MTB

Rowerem z Wisły MTB mamy co najmniej kilka klasyków, jeżeli chodzi o górskie trasy rowerowe. Dodatkowo bardzo dobrze rozbudowana baza noclegowa oraz gastronomiczna czyni Wisłę świetnym  punktem startowym dla naszych wypadów rowerowych. Miasto Wisła poza sporą ilością tras rowerowych posiada dużo innych atrakcji. Skupmy się jednak na tym co nas najbardziej interesuje.

Pod Baranią górą rowerem
Pod Baranią górą rowerem
Rowerowy zachód słońca na Magurce Radziechowskiej
Rowerowy zachód słońca na Magurce Radziechowskiej

Dojazd do Wisły

Wisła położona jest w centralnej części Beskidu Śląskiego, aby się do niej dostać musimy przejechać przez miasta ościenne. Dojazd od stron Istebnej raczej bym odradzał chyba, że akurat mamy ją w planach odwiedzić, chyba że lubimy przedłużać górskimi krętymi drogami. Do Wisły możemy dotrzeć również od strony Szczyrku przez przełęcz salmopolską, to opcja do wszystkich dojeżdżających od strony Żywca, Krakowa lub Bielska Białej, chociaż z tej ostatniej szybszy może okazać się dojazd przez Ustroń. Wszystkim dojeżdżającym z centralnej oraz zachodniej części kraju polecam dojazd drogą 941. Do Wisły możemy też, oczywiście dostać się koleją z Katowic. Planując przyjazd w sezonie oraz weekendowo, niestety musimy się pogodzić z korkami. Jeżeli chodzi o miejsca parkingowe, nie ma z nimi problemu na pewno przed godziną 9.00. Im później tym gorzej.

Zachodzące słońce na Trzech Kopcach Wiślańskich Rowerem
Zachodzące słońce na Trzech Kopcach Wiślańskich Rowerem
Podjazd na Cieńków trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków
Podjazd na Cieńków trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków

Baza noclegowa oraz gastronomiczna w Wiśle

Równie dobrze jak w ościennych miejscowościach rozbudowana jest baza zarówno noclegowa jak i gastronomiczna. W górnych partiach gór, także mamy co najmniej kilkanaście punktów w których możemy zjeść, odpocząć a nawet przenocować. Śmiało można powiedzieć, że nie ma się do czego doczepić. Jeżeli chodzi o kwestię cen, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie, są miejsca drobie jak i tanie. W dobie opinii internetowych szybko znajdziemy coś odpowiedniego.

 

httpNa Kubalonkę rowerem, górska trasa rowerowa z Wisłys://www.w3.org/WAI/tutorials/images/decision-tree
Na Kubalonkę rowerem, górska trasa rowerowa z Wisły
Trzy Kopce Wiślańskie

Szczyty w Wiśle

W granicach miasta Wisła znajduje się kilka pasm górskich oraz sporo popularnych szczytów. Pasmo z początkiem w Ustroniu od Czantorii przez Soszów, górę Cieślar, Stożek, bez wątpienia rewelacyjne pasmo przez Cieńków. Kolejne pasmo z początkiem w Ustroniu przez Trzy Kopce Wiślańskie aż do przełęczy salmopolskiej, oraz pasmo ciągnące się przez Baranią górę oraz Malinowską Skałę. W zakładce  SZCZYTY znajdziecie opisy szlaków na większość wspomnianych szczytów, na pewno będzie ona pomocna jeżeli chodzi o planowanie górskich tras rowerowych.

Trasa Rowerowa Czantoria - Stożek
Trasa Rowerowa Czantoria – Stożek

Trasy rowerowe w Wiśle

Jest sporo klasyków MTB na Wiślańskiej mapie. Bardzo dużą popularnością cieszą się pętle rowerowe z Ustronia lub Brennej prowadzące przez Wisłę . Bez wątpienia fajną trasą jest  Czantoria – Kubalonka, Trzy Kopce Wiślańskie – Cieńków, Salmopol – Schronisko Przysłop. Polecane górskie trasy rowerowe znajdziecie na głównej stronie, oraz na stronie Trasy rowerowe Wisła MTB

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności