Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Szybki podjazd rowerem na Cieńków, to kolejna propozycja w ramach projektu fundacji BR. Trasa rowerowa należąca to grupy łatwych, ale z uwagi na dosyć mocny podjazd z Malinki, nie polecana na pierwszy górski wyjazd rowerowy. Cienków rowerem  jest jednym z  obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w Beskidzie Śląskim. Nie bez powodu także Cieńków znalazł się na naszej  liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim, widoki potrafią zrobić wrażenie! Dzisiejsza trasa to oczywiście pętla z podjazdem od Malinki oraz zjazd żółtym szlakiem  w okolicach wodospadu na Wisełce.

Wisła wodospad

Startujemy  przy żółtym szlaku, w okolicach hotelu Aries gdzie mamy kilka miejsc parkingowych. Zjeżdżamy do głównej drogi Wisła-Szczyrk i skręcamy w prawo na Malinkę, jedziemy kilka kilometrów delikatnie w górę, asfaltem. Przed przystankiem autobusowym kolejne odbicie w prawo, tym razem już bardzo ostro w górę. Większość podjazdu asfaltem , chwilowo przeplatany płytami. Dosyć krótki ale bardzo intensywny podjazd przez bardzo fajną okolicę prowadzi na punkt widokowy. Mega fajne dwie miejscówki w bliskiej odległości. U Góry mamy również dwie karczmy , dodatkowo  jak sprzyja nam szczęście to i załapiemy się w bacówce na przepyszne wędzone serki.

weekendy rowerowe w Beskidzie Śląskim na rowerach
weekendy rowerowe w Beskidzie Śląskim na rowerach

Zjazd do Wisły

Z punktu widokowego koło rancza na Cieńkowie zjeżdżamy żółtym szlakiem, który biegnie  zgodnie z pętlą Ceińkowską. Zaczynamy delikatnym, bardzo krótkim podjazdem po którym w dalszej części lecimy szutrową trasą rowerową w dół. Na tym odcinku już nie ma co liczyć na spektakularne widoki, ponieważ praktycznie całość jedziemy lasem. Przy końcówce zjazdu po prawej stronie mijamy skocznię narciarską w Malice im. Adama Małysza.

Drzewo na Cieńkowie Beskidy RoweremDrzewo na Cieńkowie, kultowe miejsce w  Beskidach z  Rowerem

Rowerem na Cieńków. Najpiękniejsze miejsce w Beskidzie Sląskim
Rowerem na Cieńków, oczywiście najpiękniejsze miejsce w Beskidzie Śląskim

Podsumowując trasę : Szybki podjazd rowerem na Cieńków

Sporo asfaltu, spokojnie można by  przejechać rowerem turystycznym, bardzo widokowa trasa.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Wisła

Dystans: 10km.

Czas bez przerw : 1.00h.

Przewyższenie: 320m.

Szczyty: Cieńków

Ślad do górskiej trasy rowerowej z Wisły na Cieńków : 

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności