Trasa rowerowa Czantoria-Równica-Trzy Kopce U4

Trasa rowerowa Czantoria-Równica-Trzy Kopce U4

Trasa rowerowa Czantoria-Równica-Trzy Kopce Wiślańskie

Trasa rowerowa Czantoria-Równica-Trzy Kopce, to bez wątpienia jedna z najdłuższych tras MTB w Ustroniu. Kilka mocnych podjazdów, kilka odcinków technicznych i oczywiście sporo widoków. W cyfrach lekko ponad 40km, 1500m przewyższenia, łącznie około pięciu godzin jazdy. Tempem turystycznym, oczywiście nie wliczając przerw.

Start Ustroń centrum

Start polecam z parkingu położonego obok kortów tenisowych przy ul. Armii Krajowej, z którego musimy dojechać pod Małą Czantorię. Najprościej trzymać się żółtego szlaku, czyli przez Myśliwską, ewentualnie ul. Jelenica. W miejscu gdzie żółty szlak odbija w lewo w górę, my jedziemy dalej leśną drogą prosto. Dopiero kilometr dalej odbijamy w lewo na drogę techniczną, gdzie czeka nas dwukilometrowy podjazd na Małą Czantorię oraz pierwszy większy punkt widokowy. Kilkadziesiąt metrów dalej mamy tabliczkę szczytową przy której skręcamy w lewo i zielonym szlakiem jedziemy dalej, oczywiście w stronę Wielkiej Czantorii.

Trasa rowerowa Czantoria - Równica - Trzy Kopce
Trasa rowerowa Czantoria – Równica – Trzy Kopce, widok z Małej Czantorii
Trasa rowerowa Czantoria - Równica - Trzy Kopce
Podjazd na Wielką Czantorię widok na Małą Czantorię

Wielka Czantoria

Z małej na wielką mamy do przebycia 3,5km, to bez wątpienia najbardziej widokowy odcinek w tej części trasy. Trochę zjazdów, trochę podjazdów, trochę wpychania i docieramy na szczyt Wielkiej Czantorii. To kolejne dobre miejsce na naszej trasie na zrobienie pauzy. Na i pod szczytem mamy kilka punktów gastronomicznych gdzie możemy się napić lub coś zjeść. Z Wielkiej Czantorii zjeżdżamy do centrum Ustronia niebieskim szlakiem. Pierwsza jego część trochę zasypana kamieniami, ale ogólnie to dosyć nudny szlak.

Trasa rowerowa MTB z Ustronia przez Wielką Czantorię
Trasa rowerowa MTB z Ustronia przez Wielką Czantorię

Równica

Kolejne szczytowanie na naszej rowerowej trasie MTB w Ustroniu. Po zjechaniu do centrum kierujemy się na ul. Turystyczną i zaczynamy podjeżdżanie. Przed nami 6km podjazdu, z czego większą część stanowi asfalt. Przy górnych parkingach oczywiście możemy zrobić pauzę w okolicznych punktach gastronomicznych. Pod szczytem Równicy, mamy rewelacyjny punkt widokowy z którego dzieli nas kilkadziesiąt metrów wpychu na szczyt. Z Równicy kierujmy się w stronę niebieskiego szlaku, którym mam do przejechania 8km nim dotrzemy do ostatniego szczytu na trasie. Po drodze kilka mniejszych zjazdów oraz podjazdów, klasycznie trochę beskidzkiej rąbanki, między innymi przez Beskidek, Orłową oraz Świniorkę.

Punkt widokowy pod Równicą na trasie rowerowej Czantoria - Równica - Trzy Kopce
Punkt widokowy pod Równicą na trasie rowerowej Czantoria – Równica – Trzy Kopce

Trzy Kopce Wiślańskie

Ostatni szczyt na trasie to okolice trzydziestego drugiego kilometra, i oczywiście kolejna okazja do zrobienie dłuższej przerwy. Kilka punktów widokowych oraz punkt gastronomiczny dodatkowo do niej zachęcają. Z trzech Kopców początkowo wracamy niebieskim szlakiem, którym podjeżdżaliśmy. Na Zakrzosku odbijamy w lewo, wjeżdżając w las. Szlak dosyć przyjemny, lekko wysypany kamieniami, w dolnej części trochę bardziej. Szlakiem zjedziemy do ul. Furmańskiej, Polańskiej, dalej brzegiem Wisły dojeżdżamy do parkingu z którego startowaliśmy.

Trasa rowerowa Czantoria - Równica - Trzy Kopce
Trasa rowerowa Czantoria – Równica – Trzy Kopce

Podsumowanie górskiej trasy MTB : Czantoria-Równica-Trzy Kopce Wiślańskie

Dystans: 42km

Czas jazdy bez przerw : 4;40h

Przewyższenie: 1500m

Szczyty:   – Mała Czantoria, Wielka Czantoria, Równia, Orłowa, Świniorka, Trzy Kopce Wiślańskie

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności