Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły to jeden z dłuższych asfaltowych podjazdów rowerowych w okolicy. Jest on bez wątpienia jednym z łatwiejszych technicznie, Pętle zaczynamy w Centrum Ustronia. Lecimy ścieżką rowerową, wzdłuż brzegu Wisły.  Po około 45 minutach rozgrzewania kolan docieramy na ulicę  olimpijską gdzie zaczyna się żółty szlak.

Ślad gpx z trasy do pobrania na końcu wpisu

 

Ostro w górę

Olimpijską oczywiście skręcamy w prawo na 11 listopada i cały czas ciśniemy w górę asfaltem.  Zaraz na początku podjazdu żółty szlak odbija lekko w lewo, ale nie polecam się tam pchać pod górę bo poza wpychaniem nie ma tam nic ciekawego. Na żółty szlak z powrotem dobijemy za jakieś 15 minut. Asfaltem lecimy  klasycznie około 45 minut w górę, po drodze polecam czasem obrócić się za siebie, bo mamy kilka punktów widokowych.

Trzy Kopce Wiślańskie podjazd rowerem od Wisły.
Trzy Kopce Wiślańskie podjazd rowerem od Wisły.

Kamienny

Na ‎ 790m n.p.m wjeżdżamy na Kamienny, kończy się asfalt i zaczyna ubita droga. Lekkie wypłaszczenie, chwila w dół i ostatnie 10 min. podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie. Jest to kolejne miejsce na naszej liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

U góry spore wypłaszczenie oraz przytulisko -Telesforówka- możemy usiąść , zjeść coś wypić. Po prawej stronie mamy super widok od Baraniej Góry przez Skrzyczne na Klimczok.  Na środku Trzech kopców widok na Brenną oraz pasmo  Czupel – Błatnia – Klimczok.

najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie
Najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie

Powrót z Trzech Kopców Wiślańskich

Pętlę z Trzech Kopców możemy oczywiście zamknąć na co najmniej przez trzy trasy. Tym razem lecimy niebieskim szlakiem do skrzyżowania na Zakrzosku gdzie musimy odbić czarnym szlakiem w lewo. Czarny szlak z początku jest bardzo łagodny za to końcówka to sporo dużych kamieni ale spokojnie do ogarnięcia. Alternatywą przede wszystkim jest zjazd w lewo na Zakrzosku Asfaltem. Obie rogi prowadzą do doliny Dobki z której już mamy prosta drogę do naszej ścieżki  rowerowej która leci wzdłuż brzegu Wisły.

YouTube video

 

Podsumowując : Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Bardzo fajna trasa rowerowa prowadząca na jedno z fajniejszych miejsc w Beskidzie Śląsim , praktycznie całość można podjechać , bez pchania , większość asfaltem.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń – Wisła – Ustroń

Dystans: 35km.

Czas bez przerw : 3.00h.

Przewyższenie: 600m.

Szczyty:  Kamienny , Trzy Kopce Wiślańskie

Ślad gpx. z górskiej Trasy rowerowej  na Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły:  

 

Druga pętla na Trzy Kopce Wiślańskie : tu

Beskidy Rowerem Facebook Instagram Strava YouTube Trasy Rowerowe w Beskidzie Śląskim
Beskidy Rowerem Facebook Instagram Strava YouTube Trasy Rowerowe w Beskidzie Śląskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności