Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły to jeden z dłuższych asfaltowych podjazdów rowerowych w okolicy. Jest on bez wątpienia także jednym z łatwiejszych technicznie. Pętle zaczynamy z Ustronia i jedziemy ścieżką rowerową, wzdłuż brzegu Wisły. Po około 30 minutach docieramy na ulicę olimpijską gdzie na jej końcu odbijamy w prawo i zaczynamy podjeżdżanie.

 

Asfaltowy podjazd z Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie rowerem
Asfaltowy podjazd z Wisły na Trzy Kopce Wiślańskie rowerem

Ostro w górę na Trzy Kopce z Wisły

Ulicą 11 listopada cały czas ciśniemy w górę asfaltem, w międzyczasie ulica zmienia nazwę na Jarzębatą. Zaraz na początku podjazdu mamy też odbicie na żółty szlak, ale nie polecam się tam pchać, ponieważ poza wpychaniem nie ma tam nic ciekawego, poza tym za kilkaset metrów dalej, będziemy nim jechać. Asfaltem wjeżdżamy około 45 minut w górę, po drodze polecam czasem obrócić się za siebie, bo mamy kilka punktów widokowych.

Trzy Kopce Wiślańskie podjazd rowerem od Wisły w zimę
Trzy Kopce Wiślańskie podjazd rowerem od Wisły w zimę

Kamienny

Na ‎ 790m n.p.m wjeżdżamy na Kamienny. Tam kończy się asfalt i zaczyna ubita droga. Lekkie wypłaszczenie, chwila w dół i ostatnie 10 min. podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie. Jest to kolejne miejsce na naszej liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

U góry spore wypłaszczenie oraz przytulisko -Telesforówka- możemy usiąść , zjeść coś wypić. Po prawej stronie mamy super widok od Baraniej Góry przez Skrzyczne na Klimczok.  Na środku Trzech kopców widok na Brenną oraz pasmo  Czupel – Błatnia – Klimczok.

najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie
Najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie

Powrót z Trzech Kopców Wiślańskich

Pętlę z Trzech Kopców możemy oczywiście poprowadzić przez kilka dróg. Tym razem zjeżdżamy niebieskim szlakiem do skrzyżowania na Zakrzosku gdzie odbijamy czarnym szlakiem w lewo. Czarny szlak z początku jest bardzo łagodny,za to końcówka to sporo dużych kamieni ale do ogarnięcia. Alternatywą omijającą szlak jest przede wszystkim jest zjazd w lewo na Zakrzosku Asfaltem. Obie drogi prowadzą do doliny Dobki z której już mamy prosta drogę do naszej ścieżki rowerowej która leci wzdłuż brzegu Wisły.

YouTube video

 

Podsumowując : Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły

Bardzo fajna trasa rowerowa prowadząca na jedno z fajniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim, całość oczywiście można podjechać, sporo asfaltu. Trasa dobrze sprawdzająca się zimą.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń – Wisła – Ustroń

Dystans: 35km.

Czas bez przerw : 2.30h.

Przewyższenie: 600m.

Szczyty:  Kamienny , Trzy Kopce Wiślańskie

Ślad gpx. z górskiej Trasy rowerowej  na Trzy Kopce Wiślańskie od Wisły:  

 

Druga pętla na Trzy Kopce Wiślańskie : tu

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności