Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową

Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową

Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową

Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową z Ustronia. Czyli kolejna szybka pętla MTB, ze sporą ilością widoków. Trzy Kopce Wiślańskie bez wątpienia to jedna z obowiązkowych opcji jeżeli chodzi 0górską turystykę rowerową w Beskidzie Śląskim. Góra z co najmniej kilkoma opcjami wjazdu. Jednym z nich jest podjazd zboczami Bukowej, lasem.

 

Start z Ustronia

Na przeciwko szkoły podstawowej nr3 mamy parking oraz nową ścieżkę rowerową, którą kierujemy się w stronę Dobki. Tam na ul. Polańskiej odbijamy w prawo w las, od parkingu jest to miejsce oddalone o jakieś 1,5km. Początek podjazdu dosyć mocno w górę, ale im wyżej tym nachylenie mniejsze. Na szczyt Bukowej nie wjeżdżamy, bo w sumie poza ostrym wpychaniem nie ma tam nic ciekawego. Jedziemy trawersem, po około 4,5km wylatujemy na skrzyżowaniu i Kamienną kręcimy w górę. Przed nami, tym razem dosyć mocny podjazd płytami oraz oczywiście kilka punktów widokowych. Po niepełnych 8km dojeżdżamy na docelową miejscówkę naszej górskiej trasy rowerowej, która nie bez powodu znajduje się na liście  Najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

 

Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową z Ustronia
Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową z Ustronia

Trzy Kopce Wiślańskie

Idealne miejsce na przerwę oraz delektowanie się widokami. Szczyt to także dobrze znana wszystkim Telesforówka ( punkt gastronomiczny) , oraz oczywiście kolejne kilka punktów widokowych, o których nie ma sensu długo się rozpisywać. Pierwszy w stronę pasma Baraniej Góry, drugi na pasmo Błatniej, oraz trzeci na Czantorię.  Tam po prostu trzeba być.

 

Trzy Kopce Wiślańskie rowerem zachód słońca
Trzy Kopce Wiślańskie rowerem zachód słońca

Zjazd czarnym przez Zakrzosek

Po pauzie i nabraniu sił, nadszedł czas wracać do Ustronia. Jedną z kilku opcji jest czarny szlak o którym mogliście już nie raz przeczytać przy okazji opisywaniu tras na Trzy Kopce Wiślańskie. Z góry cofamy się niebieski szlakiem z którego na Zakrzosku odbijamy oczywiście w lewo. Lasem ciśniemy do Dobki. Szlak ogólnie przyjemny, bez wątpienia jednak przy samym dole musimy stawić czoło Beskidzkim kamieniom.

 

Podjazd na Trzy Kopce Wiślańskie rowerem przez Bukową
Podjazd  rowerem przez Bukową

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej z Ustronia na Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową:

Dystans: 15km

Czas jazdy bez przerw : 1;30h

Przewyższenie: 450m

Szczyty:   – Bukowa, Trzy Kopce Wiślańskie

 

Ślad gpx z górskiej trasy Trzy Kopce Wiślańskie przez Bukową z Ustronia:

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności