Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu

Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu

Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu rowerem

Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu rowerem. W odróżnieniu od poprzedniego wpisu o trzech miejscach w Wiśle tym razem mam trochę problem z ich wyborem. Na moje oko powierzchnia jaką zajmują wzniesienia na terenie Ustronia jest co najmniej dwa razy mniejsza od Wisły i tu pewnie leży przyczyna. A to właśnie górne partie są naszym wyznacznikiem atrakcyjności miejsc do odwiedzenia.  Zaznaczę jeszcze tylko, że kolejność jest przypadkowa a każde z proponowanych miejsc jest wyjątkowe.

Wielka Czantoria

Jeden z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Ślaskim wznoszący się na poziom 995m. Na szczyt Czantorii mamy co najmniej dwie ciekawe trasy MTB z Ustronia. Pierwsza z nich startuje z Centrum Ustronia i prowadzi przez południową cześć góry na którą będziemy się wspinać od czeskiej strony. Druga trasa prowadzi przez Małą Czantorię oraz Poniowiec. Ślady do obu tras możecie pobrać na stronie głównej. Na Wielką Czantorię alternatywnie można dostać się wyciągiem i stamtąd eksplorować pobliskie tereny. W pobliży szczytu mamy kilka punktów gastronomicznych raz wieżę widokową.

 

Rowerem z Ustronia MTB
Rowerem z Ustronia w drodze na Czantorię MTB
Czantoria jedno z Trzech miejsc które trzeba odwiedzić w Ustroniu rowerem
Trasa Rowerowa Czantoria - Stożek
Trasa Rowerowa MTB na Czantorie z Ustronia

Równica

To kolejny z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim a już na pewno w Ustroniu. Równica to także jeden z nielicznych szczytów na który w większej części dojedziemy asfaltem, który kończy się na ostatnich kilkudziesięciu metrach pod jego wierzchołkiem. Oczywiście na równicę możemy podjechać szlakami, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie do podjazdu, ze względu na dosyć spore nachylenie. Szlaki za to dobrze służą do zjazdów. Pod szczytem Równicy mamy również kilka punktów gastronomicznych, oraz idealną miejscówkę na obserwację zachodzącego słońca.

Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu Rowerem
Trzy miejsca które trzeba odwiedzić w Ustroniu Rowerem
Pierwsza sobota - Kwiecień Beskidy Rowerem
Równica taras restauracji pod szczytem
Równica Trasa Rowerowa na szczyt góry z Ustronia
Równica Trasa Rowerowa MTB z Ustronia na szczyt góry

Trzy Kopce Wiślańskie

Wzniesienie na pograniczu Wisły, Brennej i Ustronia. Kolejne  z moich ulubionych miejsc na obserwacje zachodów słońca. Na Trzy Kopce Wiślańskie od Ustronia mamy kilka możliwości dostania się na szczyt. Podobnie jak w przypadku Równicy, sporą cześć możemy pokonać asfaltem co jest sporym atutem jeśli wybierzemy się zimową porą, lub pojedziemy na mniej agresywnych oponach. Trasy na Trzy Kopce Wiślańskie z Ustronia charakteryzują się też stosunkowo łatwym terenem jeżeli porównamy je do typowych  tras rowerowych MTB w Beskidzie Śląskim.

Równica - Trzy Kopce Wiślańskie trasa rowerowa z Ustronia
Trzy Kopce Wiślańskie trasa rowerowa z Ustronia
Zachód słońca z Trzy Kopców Wiślańskich
Górskie widoki, oczywiście  z Trzech Kopców Wiślańskich

 

Ustroń to także bardzo dobra baza noclegowa oraz gastronomiczna. Nie zawiedziemy się też, jeżeli myślimy o planowaniu dłuższych tras.  Więcej o Ustroniu na  stronie.

 

Przewodnik premium : górskie trasy Rowerowe w Ustroniu MTB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności