Weekendy Rowerowe

Weekendy Rowerowe

Weekendy Rowerowe

Weekendy Rowerowe to trzy aktywne dni w Beskidach, dla wszystkich osób, których  jednodniowe wycieczki MTB to za mało.

Nasze wyprawy rowerowe to połączenie górskiej turystyki rowerowej wraz w wieczornymi integracjami przy ognisku. Najlepsze trasy, dobre jedzenie i klasyczne czeskie piwo.

MAJ

WRZESIEŃ

Program weekendu rowerowego oraz odpowiedzi na pytania:

Dla kogo są organizowane nasze weekendy rowerowe ? 

Wyłącznie dla osób pełnoletnich, które posiadają minimalne doświadczenie w jeździe rowerem po górach,

Ilu uczestników ?

Jedziemy w grupach nie większych niż 10 osób + 2 przewodników.

Jakie rowery ?

Trzy górskie trasy dzień po dniu to dosyć trudne wyzwanie, dlatego zalecane są rowery elektrycznie. Oczywiście jeżeli, ktoś jest świadomy swoich sił może jechać na monocyklu.

Czy trasy są trudne ?

Trasy są dobrane w taki sposób aby wyeliminować jak największą ilość wpychania i asfaltów. Jednak na każdej można spodziewać się odcinków trudniejszych, łatwiejszych, asfaltowych, korzeni, kamieni, szutry, leśne ścieżki, czasem też będzie trzeba zjeść z roweru. W dwóch słowach, beskidzka klasyka. Są to trasy typowo turystyczne. Jednak niema co liczyć, że będzie łatwo tym bardziej na rowerach bez wspomagania. 

Czy jestem ubezpieczony?
Na czas wyjazdu każdy uczestnik jest ubezpieczony od NNW.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?
W cenie wyjazdu są śniadania, oraz wieczorne posiłki + napoje oraz niedzielny obiad. Posiłki w trakcie trasy w własnym zakresie.

Ile gotówki powinienem zabrać ze sobą?
Każdy uczestnik inaczej planuje swój budżet na wyprawę. Średnie ceny w schroniskach: zupa 20zł obiad 50zł piwo 15zł

Co w przypadku kiedy braknie mi sił ?

Nasze wyjazdy nie są organizowane dla sportowców, jedziemy tempem turystycznym ze sporą ilością krótkich przerw. Jeszcze nie zdarzyło się by ktoś, kto jeździł wcześniej po górach nie ukończył trasy. W ciągu ostatnich kilku lat jednak trafiły się osoby które wybrały się pierwszy raz w góry rowerem pomimo informacji (a widać to już po pierwszym podjeździe i zjeździe!). Osoby takie muszą wrócić do bazy na ”własną rękę”.

Co w przypadku awarii?
W przypadku małej awarii na trasie,  staramy się pomóc i ją wspólnie od razu usunąć. Jeżeli nie będzie takiej możliwości i usterka okaże się poważniejsza, Osoby takie muszą wrócić do bazy na ”własną rękę”

Co w przypadki wypadku

Jeżeli wypadek nie jest poważy, ale uniemożliwia sprawną kontynuację trasy z grupą, uczestnik musi wrócić do bazy ”własną rękę”. W przypadku poważnych wypadków wzywane są odpowiednie służby.

Powrót na własną rękę

W sytuacji kiedy któryś z uczestników nie jest w stanie sprawnie kontynuować trasy z grupą, musi wrócić do bazy na własną rękę.  W tym celu każdy uczestnik weekendu zobowiązany jest posiadać mapę z nawigacją.

Co w przypadku złej pogody?
Jedziemy. Jedyne co może nas wykluczyć to burze. W przypadku niespodziewanej burzy może być podjęta decyzja o zmianie trasy, nie wyruszeniu lub powrocie do bazy.

Jakie rzeczy należy ze sobą zabrać?

  • Co najmniej dwa komplety odzieży do jazdy.
  • Podstawowe części awaryjne dętka/spinka/multiklucz
  • Kask, co najmniej przednie oświetlenie.
  • Magnez/izotoniki/przeciwbólowe

Alkohol

Na naszych weekendach w czasie integracji obecny jest alkohol, jego spożywanie jest dozwolone tylko i wyłącznie w umiarkowanych ilościach na własną odpowiedzialność.

Zakazane

  • nadużywanie alkoholu
  • rozmowy o polityce

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności