Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń

Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń

Zwardoń – Skalité – Trójstyk

Pętla  Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń  to jedna z  cięższych tras jakie pamiętam. Startujemy z dworca PKP w Zwardoniu ,  jedziemy czerwonym szlakiem  mijając most po prawej stronie. Chwilę do góry i odbijamy średnio oznaczonym żółtym szlakiem w prawo którym kręcimy aż do dworca PKP Skalite Serafinov po słowackiej stronie. Tam dziwnym małym tunelem pod dworcem wbijamy w prawo i lecimy czerwonym szlakiem .

Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń - Beskidy Rowerem
   Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń  

Pierwszy podjazd Kykula

Bardzo mocny podjazd cały czas czerwonym szlakiem na bardzo widokowe polany między Kykula a Grúňem. Jeżeli komuś podoba się jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie jakim jest Cieńków to gwarantuję że te hale zrobią wrażenie. Na szczycie Grúňa znajduję się mała wiata oraz ławki , idealne miejsce aby odpocząć po intensywnym podjeździe.  Z  hal zjeżdżamy dalej czerwonym szlakiem do kolejnego dworca PKP Skalité gdzie jedziemy cały czas droga asfaltową mając tory kolejowe po lewej stronie , tak dokręcamy do zielonego szlaku który prowadzi do skrzyżowania z żółtym szlakiem , gdzie kręcimy w prawo na Trójstyk.

 

 

Trójstyk

Zielony szlak  na Słowacji to  wypłaszczenie podczas gdy odcinek żółtego na Trójstyk oraz zielony od Jaworzynki to  dobry podjazd asfaltem.Tak lecimy  aż do ronda przed kościołem na którym skręcamy w prawo na zielony szlak , chwila w dół terenem i znów zaczyna się dosyć długi i męczący podjazd asfaltowy który kończy się na skrzyżowaniu z ostatnim szlakiem na naszej trasie. Niebieskim szlakiem kręcimy w prawo lekko w górę . Niebieski prowadzi  do Zwardonia na dworzec z którego startowaliśmy .I tak kończy się nasza pętla rowerowa – Zwardoń – Skalité – Trójstyk – Zwardoń.

Podjazd czerwonym szlakiem pod Kykule od Skaite
Podjazd czerwonym szlakiem jest to bez wątpienia  jedno z lepszy miejsc na tej trasie

 

Podsumowując : Zwardoń – Skalité – Trójstyk rowerem

Jedna z cięższych tras większość asfaltem z pewnością całość dosyć mocno męcząca , widokowo tylko na odcinku Skalité który mocno polecam .

Szczegóły z trasy :

Pętla: Zwardoń – Skalité – Jaworzynka – Zwardoń

Dystans: 33km.

Czas bez przerw : 2.45h.

Przewyższenie: 1000m.

Szczyty: Kykula , Polana i oczywiście  Grun ,

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności