Cienków łatwa trasa K5

Cienków łatwa trasa K5

Cienków łatwa trasa K5

Cienków łatwa trasa K5 to kolejna propozycja rowerowej pętli dla osób bez doświadczenia w jeździe rowerem po górach. Cała trasa spokojnie jest do przejechania na gravelu o ile oczywiście wystarczy sił.

Wisła Czarne

Startujemy z przydrożnej zatoczki, zjeżdżamy do głównej drogi i kręcimy w stronę Wisły-Malinki. To asfaltowy odcinek, którym przejeżdżamy między innymi przez skocznię im. A. Małysza. Po ok 5,5km odbijamy z głównej drogi w prawo, po kolejnym kilometrze ponownie w prawo na drogę pożarową.

Cienków łatwa trasa K5 droga pożarowa
 Cienków łatwa trasa K5 droga pożarowa

Cienków

Za nami jakieś 7km delikatnego podjazdu. Przed nami bez wątpienia dużo bardziej wymagające kolejne trzy kilometry. To oczywiście typowa beskidzka szutrówka, którą dojeżdżamy do żółtego szlaku. Od Tego miejsca śmiało możemy powiedzieć, że zjeżdżamy już w dół. Na tym odcinku możemy spodziewać drogi gruntowej, szutru, płyt oraz oczywiście sporo widoków.

Jeden z kilku punktów widokowych na Cienkowie łatwa trasa K5
 Jeden z kilku punktów widokowych na Cienkowie łatwa trasa K5

W okolicy 13-go kilometra na trasie mamy bacówkę, w sezonie oczywiście możemy zaopatrzyć się w sery. Kilometr dalej punkt gastronomiczny i jeden z najlepszych punktów widokowych na naszej łatwej trasie rowerowej w Wiśle. Z karczmy pozostało nam jeszcze 3,5km do miejsca z którego rozpoczynaliśmy trasę. To kolejny odcinek drogi gruntowej i szutrów. Na zakończenie do posmakowania, kilkanaście metrów typowego górskiego szlaku. Cieńków to oczywiście miejsce z naszej listy najpiękniejszych w Beskidzie Śląskim.

Podsumowanie:

Pętla: Wisła
Dystans: 18km
Czas jazdy bez przerw: 2;50h
Przewyższenie: 550m
Szczyty: Cieńków

Pozostałe Trasy rowerowe w Beskidzie MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności