Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB JB1

Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB JB1

Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB

Dookoła doliny Lesznej Górnej czyli górsko-leśna trasa rowerowa o przeciętnej sumie przewyższeń, krótkim dystansie, oraz ciekawym terenie. Trasa przebiega zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie granicy. Na trasie sporo odcinków asfaltowych, szutrowych oraz oczywiście typowo górskich.

 Leszna Górna

Startujemy z malutkiego parkingu koło kościoła w Lesznej Górnej gdzie od razu skręcamy w prawo w ulicę Miodową. Jedziemy szlakiem “Przyroda nie zna granic” – oznaczonym białym kwadratem z czerwoną przekątną. Pierwszy odcinek trasy to droga asfaltowa, oraz ubita polna, gdzie czeka na nas kilka mocniejszych segmentów. Kolejna część trasy to czerwony szlak. Po przejechaniu tego fragmentu wyjeżdżamy na skraj pola z którego wyłania się widok na małą Czantorię, polane Budzin, oraz Tuł.

Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB
Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB

Czantoria

Kontynuujemy czerwonym szlakiem, aż do szutrowej drogi. Tam wjeżdżamy na trasą rowerową oznaczoną jako 6078 i jedziemy zboczem Wielkiej Czantorii. Ponownie dobijamy do czerwonego szlaku gdzie mamy mocny odcinek w górę, łączący nas z żółtym szlakiem. Jest to ostatnia i bez wątpienia najcięższa część trasy prowadząca do punktów gastronomicznych oraz szczytu Czantorii.

Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB
Dookoła doliny Lesznej Górnej MTB widok na Czantorie

Mała Czantoria

Ze szczytu cofamy się  zielonym szlakiem w kierunku Małej Czantorii, mijając górną stację kolei linowej na Poniwcu. Bez wątpienia jest to jeden z  najbardziej widokowych odcinków na naszej górskiej trasie rowerowej. Na szczycie Małej Czantorii skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku widokowej polany. Następnie drogą techniczną zjeżdżamy do szutrówki, którą dojedziemy na kolejną polanę.

Widok z polany na małej Czantorii
Widok z polany na małej Czantorii

Budzin

Miejsce widokowe z którego mamy widoki na Beskid Śląsko-Morawski. Z polany jedziemy zielonym szlakiem a po minięciu góry Tuł odbijamy ze szlaku w pole, gdy pojawi się szlak “Przyroda nie zna granic” to podążamy za nim do parkingu z którego rozpoczęła się nasza górska trasa rowerowa w Lesznej Górze.

Widok na Jaworowy z polany Budzin
Widok  z polany Budzin

 

Podsumowanie trasy rowerowej Dookoła doliny Lesznej Górnej

Trasa bez wątpienia dla osób które, posiadają doświadczenie jazdy rowerem po górach. Na trasie sporo widoków, nawierzchnia zróżnicowana.

Dystans: 23,5 km
Przewyższenie: 829 m
Czas jazdy bez przerw (E-Bike): 1:30h
Szczyt: -Mała Czantoria, -Wielka Czantoria

Opis trasy przy współpracy z Janem Białym

 

Pozostałe Trasy rowerowe w Beskidzie MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności