Jablunkov czeskie MTB

Jablunkov czeskie MTB

Jablunkov czeskie MTB

Jablunkov czeskie MTB czyli kolejna trasa u naszych południowych sąsiadów. Jabłonków to mała mieścina leżąca niecałe 30km od Cieszyna z której będziemy kręcić bardzo przyjemną górską trasę rowerową. 20km i 600m przewyższenia, to oczywiście bardzo niewiele, w zamian za widoki jakie będziemy mogli podziwiać w drodze. Kilka punktów widokowych, punkt gastronomiczny i bez wątpienia dosyć łatwy teren.

Jabłonków Czechy, górska trasa rowerowa
Jabłonków Czechy, górska trasa rowerowa

Jablunkov

Start z dosyć sporego parkingu przy miejscowym markecie Bila, który znajduje się niedaleko niebieskiego szlaku, a to właśnie nim będziemy zaczynać podjeżdżanie. Jedziemy w górę niebieskim, po kilkuset metrach odbijamy lekko w lewo na żółty szlak. Po jakiś pięciu kilometrach mamy pierwszy punkt widokowy na którym warto odpocząć przed kolejnymi kilometrami. Następnie dojeżdżamy do rozwidlenia szlaków, skręcamy w prawo czerwonym. Kolejne 5 km to w większości spokojna, delikatna jazda przez las na wysokości pomiędzy 700 a 800m n.p.m.

Żółty szlak z Jabłonkowa MTB Czechy
Żółty szlak z Jabłonkowa MTB Czechy

Groníček – Bahenec

Z lasu wyjeżdżamy prosto na najlepszą miejscówkę trasy. Groniczek to bez wątpienia idealne miejsce na kolejną przerwę na naszej górsksiej trasie rowerowej. Bardzo spora polana z widokiem na polskie, czeskie i słowackie wyżyny. Dalsza część trasy to przede wszystkim zjazd. Z Czerwonego szlaku koło chaty na Bagieńcu – ( punkt gastronomiczny – Bahenec ) odbijamy niebieskim w prawo i znów lasem kręcimy kolejne kilometry. Asfalt zaczyn się dopiero w okolicy Písečny. W tym miejscu trzeba przypilnować zakrętu w prawo niebieskim szlakiem. Mi udało się go przeoczyć, ale szczęśliwie wystarczy odbić następną w prawo. Z obu drug do punktu startowego zostało nam już kilka kilometrów asfaltem.

Jablunkov czeskie MTB górska trasa rowerowa
Jablunkov czeskie MTB górska trasa rowerowa

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej Jablunkov czeskie MTB

Dystans: 20km

Czas jazdy bez przerw : 1;5h

Przewyższenie: 600m

Szczyty:   – Tym razem na trasie nie zaliczamy żadnych beskidzkich szczytów, ale trasa godna polecenia.

Ślad gpx z górskiej Trasy rowerowej  Jablunkov czeskie MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności