Łatwa trasa Filpka Cz. K2

Łatwa trasa Filpka Cz. K2

Łatwa trasa Filpka Czechy K2

Łatwa trasa Filpka K2 to kolejna propozycja wycieczki rowerowej dla najmniej doświadczonych amatorów kolarstwa górskiego. Cała trasa poprowadzona jest oczywiście drogami asfaltowymi oraz leśnymi szutrówkami. Cała trasa spokojnie do przejechania na gravelu o ile oczywiście wystarczy sił.

Trasę rozpoczynamy z parkingu w małej czeskiej miejscowości Bystrzyca oddalonej 17km od Cieszyna. Z tamtą asfaltem mamy 4,5km do Nydka, gdzie z głównej drogi skręcamy w prawo i jedziemy kawałek niebieskim szlakiem.

Łatwa trasa na Filpke droga do Nydka

Z niebieskiego odbijamy w prawo na drogę rowerową z oznaczeniem 6086. W tym miejscu rozpoczynamy podjeżdżanie na docelową miejscówkę, na koniec pozostało jakieś 5.5km. Kilkadziesiąt metrów pod szczytem mamy punkt gastronomiczny. To jedyne miejsce poza doliną w którym możemy usiąść i coś zjeść.

Punkt gastronomiczny pod pod szczytem
Punkt gastronomiczny pod pod szczytem

Filipka

Szczyt Filipku to wysokość 771m n.p.m i jest to bez wątpienia jedno z najbardziej widokowych miejsc na trasie. Kilka metrów pod wierzchołkiem mamy bardzo dobry widok na pasmo Czantorii w szczególności na Wielki Stożek. Z Filipki wracamy się do skrzyżowania szlaków gdzie skręcamy w lewo.

Łatwa trasa Filpka Cz. K2

Zjazd domHrádek

Od pierwszego zakrętu trzymamy się zielonego szlaku, którym zjeżdżamy ok 1km, aż dojedziemy do asfaltowej drogi. Tam ponownie sporo widoków, tym razem na czeską stronę Beskidów. Kilkadziesiąt metrów niżej kapliczka z dzwonnicą Zvonička sv. Isidora. Trasę kontynuujemy zjeżdżając na koniec do torów kolejowych. Tam skręcamy w prawo i po trzech kilometrach zamykamy pętlę w Bystrzycy.

Bez wątpienia najlepsze miejsce widokowe na Filipce
Bez wątpienia najlepsze miejsce widokowe na Filipce

Łatwa trasa Filpka Cz. K2

Podsumowując: łatwa trasa Filpka CZ. K2

Pętla: Bystrzyca Cz
Dystans: 19km
Czas wolnej jazdy bez przerw: 1;50h
Przewyższenie: 450m
Szczyty: Filipka

Pozostałe Trasy rowerowe w Beskidzie MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności