Loučka Filipka Groniček łatwa trasa K9

Loučka Filipka Groniček łatwa trasa K9

Loučka Filipka Groniček łatwa trasa K9

Loučka Filipka Groniček łatwa trasa K9, to kolejna propozycja rowerowa po czeskiej stronie Beskidu Śląskiego. Sporo asfaltu, ale i miejscami dosyć kamieniste odcinki. Cała trasa do przejechania na gravelu czy rowerze krosowym o ile oczywiście wystarczy sił.

Loučka

Trasę rozpoczynamy z parkingu w małej czeskiej miejscowości Bystrzyca oddalonej 17km od Cieszyna. Pierwsze 6km to dosyć stromy asfaltowy podjazd, który bez wątpienia prowadzi na jedno z najpiękniejszych miejsc na trasie, czyli polanę szczycie Loučki.

Loučka

Filipka

Z polany wjeżdżamy na czerwony szlak, którym zjeżdżamy na Filipkę. To oczywiście kolejne bardzo widokowe miejsce. Pod szczytem możemy zaobserwować między innymi pasmo od Czantorii do Stożka. Znajduje się tam też punkt gastronomiczny.

Groniček

Z Filipki mamy dosyć długi leśny odcinek, trochę kamieni, trochę szutru, trochę gruntowej drogi. Po 14km trasy docieramy do ostatniego punktu docelowego na naszej górskiej trasie rowerowej. Z polany pod szczytem rozciągają się widoki do Ochodzitej po Javorovy,

Powrót do Bystrzycy

Kilkadziesiąt metrów pod polaną rozpoczyna się asfaltowa droga którą domykamy nasza pętlę. Jest to długi 18km odcinek, oczywiście przeplatający się ładnymi widokami.

Loučka Filipka Groniček łatwa trasa K9

Podsumowanie

Pętla: Bystrzyca Cz.
Dystans: 33km
Czas jazdy bez przerw: 2;40h
Przewyższenie: 970m
Szczyty: Loučka Filipka Groniček

Pozostałe Trasy rowerowe w Beskidzie MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności