Łysa Góra Czechy JB6

Łysa Góra Czechy JB6

Łysa Góra Czechy JB6

Łysa Góra Czechy JB6 to bez wątpienia wymagająca trasa rowerowa, na najwyższą górę Beskidu Śląsko-Morawskiego 1323m n.p.m. Trasa ma wiele miejsc widokowych, przebiega głównie po szlakach górskich oraz drogach technicznych. Oczywiście cała trasa w całości znajduje się w Czechach, w odległości około 30km od polskiej granicy.

Visalaje

Trasę zaczynamy z parkingu koło kościoła w miejscowości Prażmo. Ruszamy niebieskim szlakiem, rozpoczynając jeden z trudniejszych technicznie podjazdów na naszej wyprawie rowerowej. Początkowo jedziemy drogą asfaltową, która następnie zmienia się w leśne drogi techniczne. Po dojechaniu na szczyt Obora, dobijamy do drogi asfaltowo – szutrowej, którą kontynuujemy aż dobijemy do zielonego szlaku. Tym jedziemy aż od przełęcz Visalaje, gdzie znajduje się pierwszy punkt gastronomiczny na naszej górskiej trasie rowerowej.

Łysa Góra

Z przełęczy kontynuujemy naszą trasę czerwonym szlakiem, aż dobijemy do drogi asfaltowej prowadzącej na szczyt. Po dotarciu na 1 323m n.p.m. czeka nas piękny widok na wszystkie góry Beskidu Śląsko-Morawskieg, przy dobrej pogodzie można zobaczyć nawet Tatry. Na szczycie znajdują się także 2 punkty gastronomiczne, oraz ładowarki do rowerów.

Łysa Góra Czechy JB6 Trasa Rowerowa
Łysa Góra Czechy jeden z punktów widokowych na szczycie

Powrót

Ze szczytu początkowo zjeżdżamy tą samą drogą, którą wjeżdżaliśmy przez ostatnie. 2,5 kilometra. Następnie skręcamy w szutrową drogę w lewo, za którą podążamy aż do niebieskiego szlaku, wcześniej przecinając żółty. Dalej kontynuujemy czerwonym szlakiem, aż na szczyt Kykulki, z którego zjeżdżamy zielonym szlakiem. Po dobiciu do szutrowej drogi jedziemy, aż dobijemy do czerwonego szlaku. Następnie podążając czerwonym szlakiem, coraz bardziej ubitymi drogami dojeżdżamy do miejsca startu naszej wycieczki.

Kolejny z z punktów widokowych oczywiście na szczycie Lysej Hory
Kolejny z z punktów widokowych oczywiście na szczycie Lysej Hory

Podsumowanie górskiej trasy Łysa Góra Czechy JB6

Dystans:  43,8

Przewyższenie: 1392 m

Czas jazdy bez przerwy (E-bike): 3:00h

Szczyty: Obora, Łysa Góra, Kykulka

Opis trasy przy współpracy z Janem Białym

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności