Lysa Hora rowerem

Lysa Hora rowerem

Lysa Hora rowerem

Lysa Hora rowerem, czyli wyprawa  do czeskiej strony Beskidu a dokładniej Beskidu Śląsko Morawskiego. Oddalona około 30km od Cieszyna góra ze wspaniałym szczytem widokowym na wysokości 1324m n.p.m. Bardzo lubię  tu wracać i odkrywać nowe szlaki . W okolicy a jest ich naprawdę sporo.  Szalki prowadzące na szczyt opisuje Tu.

 

Ślad do pobrania na końcu wpisu

Lysa Hora rowerem, widok ze szczytu na zalewu Ostravica
Lysa Hora rowerem, widok ze szczytu na zalewu Ostravica.

Ostravica

To miejscowość z której polecimy pętle rozpoczynając podjazd niebieskim szlakiem. Trzeb zerknąć na mapę bo z tej miejscowości startują trzy niebieskie szlaki. My lecimy od strony Ostrego 783m n.p.m. Fajnie by było ten początek polecieć drogą techniczną na której są trzy punkty widokowe. Mi udało się przejechać przez pierwszy i pomyliłem drogi więc szybko wróciłem na niebieski szlak który praktycznie w całości jest do podjechania, jest asfaltowy. Po kilku kilometrach dojeżdżamy do skrzyżowania z zielonym szlakiem i kręcimy nim lekko w prawo , oczywiście dalej w górę.

Lysa Hora rowerem, zimowy widok ze szczytu.
Lysa Hora rowerem, zimowy widok ze szczytu.

Coraz wyżej

Zielony szlak zaczyna się fajnym szutrem. Niestety po chwili mamy już kamienie i delikatne pchanie. Lecimy dalej prosto i łączymy się z żółtym szlakiem a po kolejnych kilkuset metrach dobijamy do ostatniego szlaku przed szczytem Łysej Hory. Czerwonym szlakiem odbijamy lekko w lewo i cały czas kręcimy w górę. Nie polecam skracać za turystami i trzymać się szlaku, zmniejszy to ilość pchania i tak nie ma go mało.

Lysa Hora rowerem, niebieski szlak w stronę szczytu
Lysa Hora rowerem, niebieski szlak  oczywiście w stronę szczytu.

Lysa Hora

Już jesteśmy, Łysa Hora czyli po Polsku Łysa góra, 1324m n.p.m. t0 rewelacyjne widoki ze szczytu, o ile oczywiście trafiła się pogoda. Na szczycie są dwa punkty gastronomiczne, ale jak wybieracie się w sezonie lub weekendy to trzeba wziąć pod uwagę masę ludzi która okupuje szczyt. Na górze mam cztery punkty widokowe więc warto się u góry pokręcić.  Pierwszy punkt za chatą Bezrucową, drugi koło kamiennego pomniku, trzeci na odbiciu żółtego szlaku i czwarty punkt widokowy na głównym palcu na  Łysej Górze.

Końcówka czerwonego szlaku na Łysą Górę rowerem
Końcówka czerwonego szlaku na Łysą Górę rowerem.

Lecimy w dół

Jak już oczy nacieszone mega widokami możemy lecieć w dół. Opcji mamy sporo ale dziś polecimy całość czerwonym szlakiem. Początek identycznie jak podjeżdżaliśmy, ale na skrzyżowaniu szlaków, czerwonego zielonego i żółtego nie lecimy prosto tylko kręcimy ostro w lewo czerwonym w dół. Sporo małych kamieni praktycznie na całym szlaku potrafi dobrze wytrząś. Końcówka gdzieś od 600m n.p.m zaczyna się asfalt i nudną końcówką dojeżdżamy do głównej drogi do Ostravicy gdzie skręcamy w prawo i kończymy pętlę.

 

YouTube video

 

 

Podsumowanie trasy Lysa Hora rowerem.

Bardzo fajna  trasa. Trochę sporo pchania, ale watro bo widoki na szczycie ponad przeciętne.

 

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ostravice.
Dystans: 20km.
Czas jazdy bez przerw : 2;00h.
Przewyższenie: 1000m.
Szczyty:  Lysa Hora Cz.
 

Ślad gpx. z górskiej Trasy rowerowej oczywiście na Lysa Hora  


 

Druga trasa którą polecam TU

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności