Ustroń MTB Równica-Jaworowa-3 Kopce U18

Ustroń MTB Równica-Jaworowa-3 Kopce U18

Ustroń MTB Równica-Jaworowa-3 Kopce U18

Ustroń MTB Równica-Jaworowa-3 Kopce U18 to klasyczna pętla MTB w Beskidzie Śląskim. Trasa rowerowa w zróżnicowanym terenie, bez wątpienia dla osób które posiadają doświadczenie w jeździe rowerem po górach.

 Równica

Startujemy z parkingu przy kortach w Ustroniu. Po około 40 minutach asfaltowego podjazdu docieramy na górne parkingi. Tam kończy się asfalt i rozpoczyna teren. Za karczmą na wzgórzu mamy bardzo widokowe miejsce, oczywiście odpowiednie na chwilę odpoczynku. Z  Równicy zjeżdżamy zielonym szlakiem do Brennej.

Równica za dworem skibowki
Równica za dworem skibowki

Hala Jaworowa

W Brennej czeka nas kolejny konkretny podjazd. Podobnie jak na Równicę podjeżdżamy asfaltem, mniej więcej do połowy Kotarzu. Druga część to ubita, z niewielką ilością kamieni leśna droga. Po około 20km od startu docieramy na jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim czyli Hale Jaworową

Hala Jaworowa Brenna. Trasa rowerowa U18
Hala Jaworowa bez wątpienia jedno z lepszych miejsc w Brennej. Trasa rowerowa U18

Grabowa

Z hali ruszamy w las i jedziemy do czerwonego szlaku. Tym na Grabową z której odbijamy w prawo i szlakiem czarnym zjeżdżamy w dół. Po 2km wjeżdżamy na wypłaszczenie i jedziemy dalej czarnym w kierunku Starego Gronia. Mniej więcej na 24km trasy odbijamy w lewo i zjeżdżamy do doliny leśnicy.

Czerwony szlak w stronę Grabowej
Czerwony szlak w stronę Grabowej

Trzy Kopce Wiślańskie

Z Leśnicy wspinamy się zielonym szlakiem na kolejne najpiękniejsze miejsce w Beskidzie Śląskim. Po około 25 minutach wjeżdżamy na widokową halę a po kolejnych piętnastu, na ostatnią miejscówkę, czyli Trzy Kopce Wiślańskie. Chwila przerwy i możemy zjeżdżać do Ustronia.

Ustroń MTB Równica-Jaworowa-Kopce U18
Ustroń MTB Równica-Jaworowa-Kopce U18

Powrót do Ustronia

Początkowo wracamy niebieskim szlakiem z którego odbijamy z las na szlak czarny. Cały zjazd bardzo różnorodny, od szutru przez płyty, leśna ścieżkę po kamienie i korzenie. Ostatecznie wyjeżdżamy w Dobce, skąd asfaltem dokręcamy pętlę na korty w Ustroniu.

 

Podsumowanie Ustroń MTB Równica-Jaworowa-Kopce U18

Trasa dla osób, które oczywiście posiadają doświadczenie jady rowerem po górach. Sporo widoków, mocne podjazdy, trudność terenu bez wątpienia umiarkowana.

Pętla: Ustroń-Brenna-Ustroń
Dystans: 37km
Czas jazdy bez przerw: 3;10h E
Przewyższenie: 1400m
Szczyty: Równica, Kotarz, Grabowa, Trzy Kopce

Pozostałe Trasy rowerowe w Beskidzie MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności