Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa B6

Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa B6

Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa

Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa to bez wątpienia jedna z najlepszych tras rowerowych z Brennej. Nie jest to najłatwiejsza pętla, ale z pewnością nie należy też do najtrudniejszych. Genialny singiel, mnóstwo punktów widokowych, mocne podjazdy! To tylko cześć atrakcji jakie na nas czekają.

 

Brenna leśnca

Pętlę rozpoczynamy z doliny leśnicy. Miejsce parkingowe najlepiej znaleźć w jednej z przydrożnych zatoczek. Stawy rozgrzać chociaż krótkim odcinkiem,  ponieważ szlak na Trzy Kopce rozpoczyna się dosyć mocnym podjazdem. Płyty, szutry, leśna ścieżka oraz bardzo widokowa polana to pierwszy pięciokilometrowy odcinek, którym dojeżdżamy na docelowy punkt na nasze górskiej trasie rowerowej.

Z Brennej rowerem na Trzy kopce i Hale Jaworową
Z Brennej rowerem na Trzy kopce i Hale Jaworową

Trzy Kopce Wiślańskie

Za nami jakieś 60 minut podjazdu. Trzy Kopce to idealne miejsce na chwilę przerwy, nie tylko ze względu na piękne widoki, ale też z uwagi na jedyny punkt gastronomiczny na tresie. Trzy Kopce Wiślańskie to oczywiście jedno z miejsc na naszej liście tych najpiękniejszych w Beskidzie Śląskim. Kolejna część trasy to żółty szlak na którym, czeka nas  podjeżdżanie oraz kilka mniejszych zjazdów. Przed ściana na Salmopol odbijamy w lewo i rewelacyjnym singlem kierujemy się w stronę czerwonego szlaku na Kotarz.

Brenna widok z Hali Jaworowej
Brenna widok z Hali Jaworowej

Hala Jaworowa

Kilkadziesiąt metrów przed szczytem Kotarzu mamy kolejne odbicie w lewo, które przez bardzo klimatyczny leśny odcinek prowadzi na Hale Jaworową. To ponownie miejscówka z naszej listy najpiękniejszych miejsc. Każdy, kto był na hali pewnie potwierdzi, że jet to miejsce konieczne do odwiedzenia. Krótka przerwa i zjazd do Brennej. Trochę kamieni, trochę leśnej ścieżki i na końcu oczywiście asfaltowa końcówka do miejsca parkingowego, skąd rozpoczynaliśmy naszą trasę rowerową.

Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa rowerem
Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa oczywiście z rowerem

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej Brenna Trzy Kopce Hala Jaworowa:

Dystans: 27km

Czas jazdy bez przerw : 2:40h

Przewyższenie: 750m

Szczyty: Trzy Kopce Wiślańskie, Kotarz

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności