Trasy rowerowe Brenna MTB

Trasy rowerowe Brenna MTB

Trasy rowerowe Brenna MTB

Trasy rowerowe Brenna MTB wytyczane są systematycznie dzięki Fundacji BR. W swojej bazie posiadamy łącznie kilkadziesiąt autorskich tras, zróżnicowanych pod kontem dystansu, przewyższenia oraz trudności terenu. Wyznaczone trasy przeznaczone są głównie dla amatorów kolarstwa górskiego. Z uwagi na trudności związane z pokonywaniu przewyższeń, wymagany jest co najmniej podstawowy poziom jeżeli chodzi zakres kondycji. Wybierając się śladem naszych autorskich, górskich trasy rowerowych trzeba zmierzyć się z podjazdem, który średnio zajmuje w granicach  30-45min. Nasze trasy przede wszystkim oparte są o górską turystykę rowerową. Większość tras rowerowych, oczywiście prowadzi przez najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim, oraz najpopularniejsze szczyty. Co ważne wszystkie nasze trasy rowerowe z Brennej to pętle, które oczywiście punt startu i mety mają w Brennej. Aby jeszcze bardziej podnieś atrakcyjność naszych tras, zdarza się, że wjeżdżamy poza granice Brenny i kręcimy w ościennych miejscowościach, takich jak Szczyrk, Wisłą, Ustroń, Istebna czy Koniaków.

Wszystkie opisy tras powstają z perspektywy jazdy na rowerze klasycznym, bez wspomagania elektrycznego. Nic nie stoi na przeszkodzie aby trasy przejechać na e-bike. Rowery oczywiście można wypożyczyć w zaprzyjaźnionej wypożyczalni.

 

Trasy rowerowe w łatwym terenie Brenna MTB – Gravel

#5 Z Brennej na Trzy Kopce

Z Brennej na Trzy Kopce Wiślańskie to propozycja górskiej trasy rowerowej MTB, która należy do jednych z łatwiejszych. Dystans lekko ponad 10 kilometrów, 350 metrów przewyższenia, to niewiele jeżeli myślimy o górskiej turystyce rowerowej. Dlatego jest to idealne rozwiązanie na jedną z pierwszych tras aby poznać rowerowy klimat w Beskidzie Śląskim. Ponad to Trzy Kopce Wiślańskie to jedno z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim dlatego warto wybrać tą opcję.

Dystans 10km

Przewyższenie 350m

Skala trudności 2/5

Średni czas przejazdu bez przerw 1:h

Z Brennej na Trzy Kopce
Z Brennej na Trzy Kopce

Krótkie górskie trasy rowerowe w Brennej

2# Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń

Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń, bez wątpienia należy do łatwiejszych tras MTB w Brennej. Oczywiście nie oznacza, to że się nie zmęczycie przy wjeżdżaniu na Halę Jaworową. Na tasie klasycznie, kilka zjazdów, podjazdów i kamieni oraz dwa punkty gastro.

Dystans 17km

Przewyższenie 700m

Skala trudności 2/5

Średni czas przejazdu bez przerw 2:h

Ostatni punkt widokowy na trasie rowerowej Hala Jaworowa-Kotarz-Groń z Brennej
Ostatni punkt widokowy na trasie rowerowej Hala Jaworowa-Kotarz-Groń z Brennej

Klasyczne trasy rowerowe Brenna MTB

#1 Błatnia-Klimczok

Trasa rowerowa dla wszystkich, którzy lubią sporo podjeżdżać górskimi szlakami. Rozpoczynamy dosyć mocnym podjazdem na Błatnią. U góry mamy kilka punktów gastronomicznych i hale z jednym z najpiękniejszych widoków w Beskidzie Śląskim. Kolejny etap trasy to dosyć ciężka droga na Klimczok, przez Stołów i Trzy Kopce. Zjazd z Klimczoka Beskidzkim klasykiem, czerwonym szlakiem w kierunku Karkoszczonki i zapętlenie trasy do doliny Brenny.

Dystans 20km

Przewyższenie 800m

Skala trudności 5/5

Średni czas przejazdu bez przerw 3:h

Czerwony szlak z Klimczoka z widokiem na Skrzyczne
Czerwony szlak z Klimczoka z widokiem na Skrzyczne

#3 Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce

Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce czyli górska trasa rowerowa prowadząca przez trzy najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim. Łącznie 44km z czego trzydzieści samymi górami. prawie 1300m przewyższenia. Trasa nie najłatwiejsza ze względu na dystans, ale jeżeli chodzi poziom trudności pod względem technicznym, ulokowałbym ją gdzieś na poziomie łatwej.

Dystans 43km

Przewyższenie 1200m

Skala trudności 3/5

Średni czas przejazdu bez przerw 4:h

Ostatni punkt Widokowy oczywiście na trasie rowerowej Hala Jaworowa-Cieńków -Trzy Kopce
Ostatni punkt Widokowy oczywiście na trasie rowerowej Hala Jaworowa-Cieńków -Trzy Kopce

#4 Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej to kolejna propozycja z tych, które mogłoby się wydawać, że do łatwych nie należą. Nic bardziej mylnego, podobnie jak górska trasa rowerowa na Skrzyczne, prowadząca na najwyższy szczyt w Beskidzie Śląskim, należy raczej do tych łatwiejszych. Co oczywiście nie oznacza, że się nie zmęczycie lub nie będzie odcinków do przepchania. Bez wątpienia wiele zależy do kondycji.

Dystans 22km

Przewyższenie 800m

Skala trudności 3/5

Średni czas przejazdu bez przerw 2:30h

Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej
Trasa rowerowa na Klimczok z Brennej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności