Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok Rowerem U8

Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok Rowerem U8

Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok Rowerem

Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok to kolejna propozycja trasy rowerowej z Ustronia. Wybierając tą trasę, bez wątpienia trzeba mieć doświadczenie w jeździe rowerem po górach, oraz kondycję. Lekko ponad 70km i 200tyś pionu, spali nam sporo kalorii.

Start Ustroń-Lipowiec

Rozpoczynamy z parkingu przy rzece, pobliską ścieżką rowerową jedziemy do centrum Ustronia. Tam skręcamy w prawo i oczywiście żółtym szlakiem rozpoczynamy podjeżdżanie na Małą Czantorię. Kilka set metrów za centrum czeka na Nas rozgrzewka na Myśliwskiej, chwila wypłaszczenia i kolejna mocna część żółtego szlaku w górę. W połowie stoku odbijamy w lewo i leśna drogą dojeżdżamy pod Małą Czantorię.

Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok Rowerem Odcinek trasy rowerowej pod Małą Czantorią
Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok Rowerem Odcinek trasy rowerowej pod Małą Czantorią

Czantorie

Od Małej do Wielkiej Czantorii jedziemy bardzo przyjemnym odcinkiem trasy. Sporo widoków, plus oczywiście nie zabraknie też kilku metrów wpychania rowereu. Pod szczytem Wielkiej Czantorii kilka punktów gastronomicznych, w których bez wątpienia warto nabrać w tym miejscu sił na dalszą trasę. Z Czantorii zjeżdżamy w lewo czerwonym szlakiem w dół. W dolnej jego części odbijamy w prawo. Lasem objeżdżamy na drugą stronę góry i dojeżdżamy do przełęczy Beskidek. Tam skręcamy ponownie w lewo, pierw zielonym a później niebieskim szlakiem zjeżdżamy do Jawornika.

Widok na Wielką Czantorię, oczywiście na trasie MTB z Ustronia
Widok na Wielką Czantorię, oczywiście na trasie MTB z Ustronia

Wisła Trzy Kopce

Z Jawornika kręcimy do centrum Wisły skąd rozpoczynamy mocny podjazd na Trzy Kopce Wiślańskie. Ten sześciokilometrowy głównie asfaltowy odcinek potrafi bardzo dobrze wymęczyć. W czasie podjeżdżania watro co jakiś czas spojrzeć przez ramię i nacieszyć się widokami. Na szczycie oczywiście kolejna porcja widoków oraz punkt gastro.

Widok z podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie
Widok z podjazdu na Trzy Kopce Wiślańskie

Brenna-Błatnia

Z Trzech Kopców Wiślańskich zjeżdżamy dosyć łatwą drogą do doliny Leśnicy skąd kierujemy się w stronę zielonego szlaku na Błatnią. To Kolejny mocny pięciokilometrowy podjazd na naszej górskiej trasie. Pierwsza część to kilkaset metrów asfaltu, druga to typowy szlak w Beskidzie Śląskim. Na Błatniej mamy kolejne punkty gastro i oczywiście halę na której warto zrobić przerwę przed kolejnym etapem trasy. Za nami w nogach około 45km  a przed nami, ciężki odcinek przez Stołów, Trzy Koce oraz Klimczok. To bez wątpienia mocny odcinek, na którym jest co najmniej kilka metrów wpychania.

Hala na Błatniej to bez wątpienia idealne miejsce na odpoczynek
Hala na Błatniej to bez wątpienia idealne miejsce na odpoczynek

Klimczok

Ostatni docelowy szczyt na trasie rowerowej z Ustronia. Klimczok to spora ilość widoków oraz punkt gastronomiczny. Bardzo dobre miejsce na odpoczynek i nabranie sił, szczególnie na zjazd który na nas czeka. Czerwony szlak w stronę przełęczy Karkoszczonki to w pierwszej części rewelacyjne widoki, pozostała część to między innymi stromy, kamienisty odcinek. Z przełęczy już spokojnie zjeżdżamy do doliny Brennej, przejeżdżamy przez centrum skąd kierujemy się asfaltami do Ustronia.

Czerwony szlak z Klimczoka, oczywiście na trasie MTB z Ustronia
Czerwony szlak z Klimczoka, oczywiście na trasie MTB z Ustronia

Podsumowanie trasy Czantoria-Trzy Kopce Wiślańskie-Klimczok:

Bardzo ciężka, długa oraz oczywiście widokowa trasa rowerowa MTB.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń – Wisła – Brenna – Ustroń
Dystans: 70km
Czas jazdy bez przerw : 7;15h
Przewyższenie: 2200m
Szczyty: Mała Czantoria. Czantoria. Kamienny. Trzy Kopce Wiślańskie. Wielka Cisowa.  Błatnia. Stołów. Trzy Kopce oraz Klimczok.

Pozostałe nasze Trasy rowerowe Ustroń MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności