Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce B3

Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce B3

Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce

Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce czyli górska trasa rowerowa prowadząca przez trzy najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim. Łącznie 44km z czego trzydzieści samymi górami. prawie 1300m przewyższenia. Trasa nie najłatwiejsza ze względu na dystans, ale jeżeli chodzi poziom trudności pod względem technicznym, ulokowałbym ją gdzieś na poziomie łatwej.

Start z Brennej na Halę Jaworową

Naszą pętlę rowerową zaczynamy z parkingu w Brennej, który znajduje się na ulicy Wyzwolenia. Stamtąd ruszamy niebieskim szlakiem. Przed sobą may dosyć spory odcinek asfaltem z czego pierwsza część spokojna, za to druga już podnosi tętno. Po około pięciu kilometrach wjeżdżamy na polanę, odbijając lekko w lewo z niebieskiego szlaku docieramy do pierwszego z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim czyli, Halę Jaworową.

Hala Jaworowa punkt widokowy na trasie rowerowej
Hala Jaworowa punkt widokowy na trasie rowerowej

Przełęcz Salmopolska – Biały Krzyż

Z Hali kierujemy się w prawo w kierunku Kotarzu 974m n.p.m. czyli, pierwszego szczytu na naszej rowerowej trasie. Tam znów odbijamy w prawo i zjeżdżamy w dół, oczywiście czerwonym szlakiem. Trochę beskidzkich kamieni i przejeżdżamy przez kolejny szczyt zaznaczony na mapach. Grabowa 907m n.p.m. Dale chwilę spokojnej jazdy lasem  i docieramy na następny szczyt którego obecność odczujemy tylko na mapie. Biały Krzyż czyli przełęcz Salmopolska. Przejeżdżamy skrzyżowanie i lecimy na drogę pożarową z której odbijam w prawa na trawers.

Droga pożarowa na górskiej trasie rowerowej na Przysłop
Droga pożarowa na górskiej trasie rowerowej na Przysłop

Cieńków

Po dojechaniu do żółtego szlaku, skręcamy nim w prawo i jedziemy na kolejne z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Żółty szlak w pierwszej części to szeroka szutrowa droga, dalsza część prowadzi przez las, jedzie się bardzo przyjemnie, ubitą drogą. W pewnym momencie zaczyna się część widokowa, która potrafi zrobić wrażenie. Kilkaset metrów, oczywiście widokowej trasy, kończy się w okolicy popularnego drzewa oraz punktu gastronomicznego. W tym miejscu, bez wątpienia warto nabrać sił, przed następnym podjazdem.

Cieńków górska trasa rowerowa przez jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim
Cieńków górska trasa rowerowa przez jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim

Trzy Kopce Wiślańskie

Żółtym zjeżdżamy w dół, chwilę asfaltu oraz ścieżka rowerowa wzdłuż brzegu rzeki, tak dojeżdżamy do centrum Wisły. Musimy dojechać na ulicę Olimpijską, a tam już początkiem żółtego szlaku zaczynamy delikatnie podjeżdżać na trzecią miejscówkę z listy najpiękniejszych miejsc. Większość tego podjazdu to asfalt, którym spokojnie dojedziemy do Kamiennego 791m n.p.m. a dalej już leśną drogą na szczyt. Po drodze mamy kilka punktów widokowych, więc warto czasem obrócić się za siebie. Trzy Kopce Wiślańskie, to idealny punkt na naszej mapie rowerowej, na którym poza widokami, mamy możliwość doładować energii kolejnym punkcie gastronomicznym.

Zachodzące słońce na Trzech Kopcach Wiślańskich Rowerem
Zachodzące słońce na Trzech Kopcach Wiślańskich Rowerem

Powrót do Brennej

Z Trzech Kopców Wiślańskich zjeżdżamy zielonym szlakiem. Kolejny bardzo fajny odcinek, z punktem widokowym na halach w okolicy Gronika. Dolina Leśnicy to prawie końcówka naszej górskiej trasy rowerowej, Musimy jeszcze tylko objechać Stary Groń i dojechać do centrum Brennej gdzie startowaliśmy.

Ostatni punkt Widokowy na trasie rowerowej Hala Jaworowa - Cieńków - Trzy Kopce
Ostatni punkt Widokowy oczywiście na trasie rowerowej Hala Jaworowa-Cieńków -Trzy Kopce

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej  Hala Jaworowa-Cieńków-Trzy Kopce

Pętla: Brenna, Wisła, Ustroń

Dystans: 44km

Czas jazdy bez przerw : 4h

Przewyższenie: 1250m

Szczyty: Kotarz, Grabowa, Biały Krzyż, Cieńków, Kamienny, Trzy Kopce Wiślańskie

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

3 komentarzy

Właśnie jestem na parkingu i zaraz startuje mam nadzieję że będzie warto 😁🚴‍♂️

Dzisiaj trasa przejechana z drobnymi modyfikacjami. Fajną niespodzianką były dwa odcinki pięknymi singlami nie miałem pojęcia o istnieniu takowych w Beskidach. Bardzo dziękuje za opis trasy i bardzo dokładnego GPX-a. Z całego serca polecam bardzo przyjemnie się jechało. Pozdrawiam

Trasa przepiękna, dwa konkretne podjazdy, na samym początku i potem na trzy Kopce ale zjazdy rekompensuja wylany pot 😉
Piękne widoki i techniczne odcinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności