Równica przez Beskidek MTB U16

Równica przez Beskidek MTB U16

Równica przez Beskidek MTB

Równica przez Beskidek MTB krótka, ale intensywna trasa rowerowa z Ustronia. Kwintesencja Beskidu Ślaskiego, czyli sporo kamieni, mocne podjazdy oraz oczywiście widoki. 13km i 500m pionu to w sumie nie wiele, ale wystarczająco aby poczuć górski klimat.

Równica przez Beskidek MTB

Start pętla z Ustronia

Ruszmy z parkingu przy zielonym szlaku, którym rozpoczynamy podjeżdżanie w stronę Beskdka. To niewielki szczyt na wysokości 700m, z listy tych przez który przejeżdżając możemy nawet o tym nie wiedzieć. Za to na pewno dowiemy się, że jesteśmy w Beskidzie na rowerze. Początek podjazdu to dosyć mocny odcinek bez kamieni, praktycznie do przełęczy pod Beskidkiem nie spotkamy ich wiele. Czyli pierwsze 3,5km stromo ale przyjemnie.

Z Beskidka na Równicę MTB

Sytuacja mocno zmienia się za pierwszym szczytem. Kolejne 1.5km można powiedzieć, że to walka o każdy centymetr. Sporo luźnych kamieni i mocne nachylenie odkrywają moc MTB w Beskidzie. Kolejne 2km to już raczej luźny podjazd na szczyt Równicy. Tam nie za wiele się dzieje, więc odbijamy w lewo i ruszamy na jedną z najlepszych miejscówek w okolicy.

Zjazd do Ustronia

Kilkadziesiąt metrów poniżej szczytu, jedna z moich ulubionych miejscówek z widokiem na Czantorię, Soszów i Stożek, a przy dobrej pogodzie na Łysą Hore i Fatre. To bardzo dobre miejsce na chwilę odpoczynku. Poniżej znajdziemy też kilka punktów gastronomicznych. Z górnych parkingów mamy do przejechania jakiś kilometr asfaltem główną drogą z której odbijamy w prawo na czerwony szlak. I tu podobnie jak przy podjeżdżaniu, należy spodziewać się sporej ilości beskidzkich kamieni.

Podsumowanie

Trasa krótka i intensywna raczej do osób, które mają doświadczenie jazdy po górach rowerem.

Szczegóły z trasy :

Pętla: Ustroń
Dystans: 13km
Czas jazdy bez przerw : 1;40h
Przewyższenie: 500m
Szczyty: Beskidek, Równica

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności