Równica Trasa Rowerowa U2

Równica Trasa Rowerowa U2

Równica Trasa Rowerowa

Równica trasa rowerowa, która jest bez wątpienia jedną z lepszych opcji na początek przygody z górską turystyką rowerową. Kilku kilometrowy asfaltowy podjazd z centrum Ustronia, oczywiście kilka punktów widokowych oraz punkty gastronomiczne pod szczytem Równicy. Do zjazdu kilka opcji, ale o tym w dalszej części. Jeżeli nie masz pewności lub chcesz sprawdzić swoje siły na jednej z łatwiejszych tras w Beskidzie Śląskim, ta trasa rowerowa MTB będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Taras widokowy karczmy pod szczytem Równicy
Taras widokowy karczmy pod szczytem Równicy

Start z Centrum Ustronia

Dobrym miejscem startu jest parking przy ulicy Armii Krajowej z którego mamy kilkadziesiąt metrów do głównego podjazdu na Równicę. Do górnych parkingów mamy około 6km asfaltowej drogi. Tempem turystycznym powinno man to zająć około 40min. Przy górnych parkingach mamy kilka punktów gastro, oraz oczywiście punkty widokowe. Najlepsze miejsce widokowe bez wątpienia jest za karczmą na polanie do którego zjedziemy ze szczytu Równicy.  Główny most nad Wisłą na trasie rowerowej na Równicę

Główny most nad Wisłą na trasie rowerowej na Równicę

Zjazd z Równicy MTB

Zjazdów z Równicy mamy kilka. Jedne mniej, drugie bardziej wymagające. Jeżeli już Wam wystarczy górskich doznań i chcecie jak najszybciej i najłatwiej dostać się na dół to najlepszą do tego opcją jest zjazd asfaltem którym wjeżdżaliśmy. Jedną z opcji jest czerwony szlak który przebiega mniej więcej równolegle do drogi którą wjeżdżaliśmy. Czerwony szlak z Równicy jest kilkukrotnie przecinany asfaltową drogą, gdyby okazało się że jest on zbyt trudną opcją, można dokończyć zjeżdżanie właśnie tą łatwiejszą opcją. Z czerwonym szlakiem trzeba uważać, żeby nie zjechać  za schroniskiem, bo jest to druga opcja i jedna z trudniejszych tras z Równicy. Prawidłowe odbicie na szlak znajduje się na drodze którą wjeżdżaliśmy, jakiś kilometr od parkingów.

Rowerem pod Równicą z widokiem na Czantorie
Zdjęcie oczywiście pod Równicą z widokiem na Czantorie

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej na Równicę:

Dystans: 12km

Czas jazdy bez przerw : 1.10h

Przewyższenie: 450m

Szczyty: Równica

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności