Równica Trasa Rowerowa

Równica Trasa Rowerowa

Równica Trasa Rowerowa

Równica Trasa Rowerowa, która jest bez wątpienia jedną z lepszych opcji na początek przygody z górską turystyką rowerową. Kilku kilometrowy asfaltowy podjazd z centrum Ustronia, oczywiście kilka punktów widokowych u szczytu Równicy oraz punkty gastronomiczne. Do zjazdu kilka opcji, ale o tym w dalszej części. Jeżeli nie masz pewności lub chcesz sprawdzić swoje siły na jednej z łatwiejszych tras w Beskidzie Śląskim, ta autorska trasa rowerowa będzie bardzo dobrym wyborem.

Start z Centrum Ustronia

Dobrym miejscem startu jest parking przy ulicy Armii Krajowej koło rzeki Wisły i alei Legionów. Z parkingu wyjeżdżamy w prawo i zaraz za stacją benzynową kręcimy w lewo. Kilkadziesiąt metrów dalej, za mostem już zgodnie ze znakiem drogowym odbijamy w prawo i cały czas jadąc główną, powoli wspinamy się do parkingów pod Równicą. Od Startu do górnej części asfaltem mamy jakieś 6km podjazdu, czasowo wychodzi około 40min spokojnym tempem. Najlepsze miejsce widokowe do obserwacji jest oczywiście za dworem Skibówki, gdzie często kończę wjeżdżanie. Natomiast jeżeli czujemy potrzebę dotarcia na szczyt Równicy, musimy jeszcze trochę dopchać, najlepiej trzymając się żółtego szlaku. Niestety poza szczytem u góry nie ma nic godnego uwagi.

Główny most nad Wisłą na trasie rowerowej na Równicę
Główny most nad Wisłą na trasie rowerowej na Równicę

Zjazd z Równicy MTB

Zjazdów z Równicy mamy kilka. Jedne mniej, drugie bardziej wymagające. Jeżeli już Wam wystarczy górskich doznań i chcecie jak najszybciej i najłatwiej dostać się na dół to najlepszą do tego opcją jest zjazd asfaltem którym wjeżdżaliśmy. Ale wydaje mi się warto jeszcze trochę poczuć terenu. Jedną z opcji jest czerwony szlak który przebiega mniej więcej równolegle do drogi którą wjeżdżaliśmy.  Czerwony szlak z Równicy  jest kilkukrotnie przecinany asfaltową drogą i w miarę potrzeby można dokończyć zjeżdżanie właśnie tą łatwiejszą opcją. Z czerwonym szlakiem trzeba uważać, żeby nie zjechać w miejscu  za schroniskiem, ponieważ jest to jedna z trudniejszych tras z Równicy. Nasze odbicie w prawo na szlak znajduje się na drodze którą wjeżdżaliśmy, jakiś kilometr od parkingów.

Równica Trasa Rowerowa na szczyt góry z Ustronia
Jedno z moich ulubionych miejsc, oczywiście pod szczytem Równicy

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej na Równicę:

Dystans: 12km

Czas jazdy bez przerw : 1.10h

Przewyższenie: 450m

Szczyty: Równica

Ślad gpx z górskiej Trasy rowerowej  na Równicę : 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności