Schronisko Przysłop Cienków W13

Schronisko Przysłop Cienków W13

Schronisko Przysłop Cienków

Schronisko Przysłop Cienków, czyli kolejna górska tras rowerowa, zdecydowanie należąca do tych z naszej listy łatwiejszych. Tym razem pętlę rozpoczniemy z Wisły a dokładniej okolic zapory na jeziorze  czerniańskim. Dystans całej trasy to niecałe 28km i 800m przewyższenia. Nie licząc przerw potrzebujemy jakieś 3.30h na jej ukończenie. Oczywiście po drodze mamy schronisko a na Cieńkowie karczmę w której możemy spędzić dodatkowy czas.

Start Wisła Czarne

Miejsce parkingowe najlepiej poszukać na odcinku między hotelem vislow a zaporą. Zapora to także jeden z punktów widokowych na naszej trasie. Kilometr za zaporą wjeżdżamy na czarny szlak i rozpoczynamy podjeżdżanie doliną Czarnej Wisełki. Pomijając ostatnie 1000m cały dotychczasowy odcinek to asfalt. W większości jest to bez wątpienia bardzo klimatyczny odcinek wzdłuż rzeki. Łącznie po około 9km dojeżdżamy do schroniska.

 

Przysłop pod Baranią Górą
Droga do schroniska na Przysłopie pod Baranią Górą

Przysłop pod Baranią Górą

Chwila przerwy i rozpoczynamy koleją cześć trasy. Cofamy się  jakieś 500m w dół i wjeżdżamy na drogę pożarową. Przed nami trochę zjazdów, trochę podjazdów. Łącznie do pokonania na tym odcinku mamy jakieś dziesięć kilometrów szutrówki. Finalnie ten etap kończy się na rozwidleniu dróg na Cieńkowie, gdzie skręcamy w lewo na żółty szlak.

Droga pożarowa na Cieńków
Droga pożarowa na ze schroniska na Cieńków

Cieńków

Od tego momentu bez wątpienia można powiedzieć, że pozostało już tylko zjechać. Żółty szlak to mieszanka szutrów i leśnej drogi prowadząca przez jedno z naszej listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. W tym paśmie znajdują się też dwa punktu gastro gdzie możemy doładować kalorii. Łącznie do zjechania mamy około siedmiu kilometrów po których, oczywiście kończymy trasę na drodze startu.

Cieńków

Podsumowanie

Trasa rowerowa Schronisko Przysłop-Cienków to jedna z łatwiejszych, ale oczywiście nie najkrótszych. Bardzo dobra opcja na rozpoczęcie i zapoznanie się z górską turystyką rowerową, ale nie tylko.

Szczegóły

Pętla: Wisła
Dystans: 28km
Czas jazdy bez przerw : 2;40h
Przewyższenie: 800m

 

 

https://youtu.be/WNWsxnCmQ88

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności