Łatwe trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim

Łatwe trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim

Łatwe trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim

Łatwe górskie trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim, brzmi fajnie. Ale żeby fajnie było też w trakcie rowerowej wyprawy watro by się chwilę zastanowić. Oczywiście wszyscy, którzy mają za sobą kręcenie po górskich ścieżkach prawdopodobnie nie będą zaskoczeni, tym co zastaną pod kołem a jeżeli będą to w niewielkim stopniu. Natomiast osoby wybierające się pierwszy raz w góry rowerem, mogą być mocno zaskoczone rzeczywistością. Dlatego warto poświęcić chwilę na tej stronie.

Zdjęcia i filmy z górskich tras rowerowych

To co na ekranie wygląda na ”spoko” w rzeczywistość już takie spoko może nie być. Ekran bardzo mocno wypłaszacza. Fajny szuter w rzeczywistości może się okazać odcinkiem do przepchania, a niewielki podjazd ścianą nie do ogarnięcia.

Łatwy teren to pojęcie względne

Dla jednych może mim być jazda przez piasek, błoto, kamienie, korzenie, nachylenie 5%, 25%. Z drugiej strony ktoś przeprawę przez szutrowy żwir może nazwać ciężkim terenem. Nie zagłębiając się w szczegóły czy kamienie są luźne czy mocno osadzone w ziemi. Jak widać na prostych przykładach, trasa w łatwym terenie może mieć wiele znaczeń.

Kondycja

Można mieć mocną nogę na 30 metrów podjazdu 25% ale płuca odmówią współpracy po 50 metrach, można mieć zapas tlenu na podjechanie 6km, ale nogi są słabsze i palą po kilometrze. Tak jak w przypadku łatwego terenu i tutaj bazował bym raczej na własnych doświadczeniach niż czyjeś opinii.

Rower elektryczny

Bez wątpienia, diametralną różnicę ma to jak jakim rowerze po górach będziemy jeździć. Rowery elektryczne bardzo wspomagają jazdę w górach. Nie trzeba mieć za specjalnie zapasów sił ani kondycji, wystarczy dobrze zaplanowana trasa. Tak aby unikać długich odcinków gdzie nie poradzimy sobie nawet na rowerze elektrycznym.

 

Ostry podjazd na łatwej trasie rowerowej oczywiście w Beskidzie Śląskim.
Jeden z klasycznych podjazdów Beskidzie Śląskim, oczywiście na łatwej trasie rowerowej.

 

Podsumowując, jaka łatwa trasa na początek w Beskidzie Śląskim?

Jest kilka typów które poleciłbym na początek, ale trzeba brać pod uwagę ,że każdy kilometr w górach jest męczący. Praktycznie na każdej trasie trzeba liczyć się z odcinkiem który ”zrobi robotę”. Jedno co powtarza się w trasach to, około 45minut podjazdu z doliny na górę i tego bym się trzymał. Prawie zawsze jest trochę pchania, czasami mniej , czasami więcej. Lista łatwych tras rowerowych została podzielona na dwie części. Pierwsza to Łatwe trasy rowerowe w Beskidach,czyli propozycja dla osób jeżdżących na rowerach elektrycznych bez doświadczenia. Oraz propozycje tras łatwych dla osób z doświadczeniem w jeździe rowerem po górach :

Łatwe trasy rowerowe w Beskidzie Śląskim


Równica GórskaTrasa Rowerowa z Ustronia


Wisła Cieńków trasa rowerowa


Przełęcz Salmopolska – Schronisko Przysłop TRASA ROWEROWA


TRZY KOPCE WIŚLAŃSKIE ŁATWA TRASA ROWEROWA

Wielki Stożek ŁATWA TRASA rowerem z Wisły

Skrzyczne z Samlopolu trasa rowerowa

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności