Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń B2

Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń B2

Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń

Trasa rowerowa Hala Jaworowa-Kotarz-Groń, bez wątpienia należy do łatwiejszych tras MTB w tym rejonie Beskidu Śląskiego. Oczywiście nie oznacza, to że się nie zmęczycie przy wjeżdżaniu na szczyty. Na trasie nieoczywiście nie zabraknie też punktów widokowych, tym bardziej na Hali Jaworowej. Bardzo przyjemna pęta rowerowa mierząca 17km i niecałe 700m przewyższenia. Start i meta oczywiście w centrum Brennej.


Z Brennej na Hale Jaworową

Trasę rozpoczynamy z centrum Brennej. Problemu z parkingiem nie powinniśmy mieć, oczywiście jeżeli przyjedziemy przed 9.00, im później zaplanujemy wyruszyć tym problem będzie narastać. Rozpoczynamy niebieskim szlakiem z doliny Hołcyny. Z początku jedziemy przyjemnie asfaltem w górę, dokładnie trzy kilometry podjazdu, po którym wpadamy w teren i jedziemy kolejne dwa kilometry. Tu już robi się bardziej stromo, dodatkowo dochodzi pchanie +- kilkadziesiąt metrów. W okolicach 850m n.p.m odbijamy lekko w lewo ze szlaku i jedziemy na hale jaworową, czyli do głównego punktu na naszej trasie rowerowej.

Brenna Hala Jaworowa Beskidy Rowerem
Brenna Hala Jaworowa, bez wątpienia jedno z lepszych miejsc w Beskidzie Śląskim
Trasa rowerowa Hala Jaworowa - Kotarz - Groń
Trasa rowerowa Hala Jaworowa – Kotarz – Groń

Kotarz rowerem 974m n.p.m.

Od polany do szczytu zostało nam jakieś 500 metrów podjazdu, przeplatanego wpychaniem. Z Kotarzu kręcimy w dół czerwonym szlakiem w stronę Grabowej. Z początku trochę luźnych kamieni, ale im dalej tym łagodniej. Ostatni odcinek to wypłaszczenie oraz skrzyżowanie szlaków. Tu skręcamy czarnym szlakiem w prawo i zjeżdżamy w dół na Grabową.

Odcinek z Grabowej na Stary Groń rowerem
Odcinek trasy rowerowej z Grabowej na Stary Groń

Zjazd z Grabowej przez Stary Groń do Brennej

Po kilku kilometrach zjazdu czeka nas spore wypłaszczenie szlaku, aż pod wieżę widokowa na Starym groniu. Dalej kierujemy się czarnym szlakiem, po drodze mijamy kilka puntów widokowych i docieramy na Horzelicę 797m n.p.m. To ostatnia wysokość trasy na jaką trzeba podjechać. Następnie mamy już tylko z górki. Po 500 metrach zjazdu odbijamy lekko w lewo, tam możemy nacieszyć oko na ostatniej widokowej miejscówce  z której widać między innymi Równicę. Dalsza część trasy to zjazd w dół zielonym szlakiem, którym zapętlamy do doliny Brenny i kończymy naszą trasę rowerową.

Widok z ostatniej miejscówki na trasie przez Halę Jaworową
Widok z ostatniej miejscówki, oczywiście  na trasie przez Halę Jaworową

Podsumowanie trasy rowerowej:  Hala Jaworowa – Kotarz – Groń

Pętla: Brenna
Dystans: 17km
Czas jazdy bez przerw : 2h
Przewyższenie: 670m
Szczyty:  Kotarz, Grabowa. Stary Groń, Horzelica

Pozostałe Trasy rowerowe Brenna MTB

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności