Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce U1

Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce U1

Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce Wiślańskie U1

Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce Wiślańskie, to bez wątpienia propozycja dla wszystkich, którzy mają obawy przed beskidzkimi kamieniami. Poprowadzona w dużym stopniu asfaltem, trochę szutrowej drogi przez las oraz w niewielkiej ilość terenu. Myślę, że spokojnie do przejechania nawet rowerem trekingowym. Trasa w miarę krótka, bo zaledwie 17km, a w tym 500m przewyższanie. Na Trzy Kopce Wiślańskie z Ustronia oczywiście nie obejdzie się bez mocnego podjazdu.

 

Start Ustroń

Naszą trasę rowerową rozpoczynamy z parkingu pod szkołą podstawową nr. 3 w Ustroniu. Ruszamy brzegiem Wisły, po kilkuset metrach skręcamy w lewo i jedziemy asfaltem przez Dobkę. Można powiedzieć, że do tego momentu rozgrzewamy kolana. Podjazd zaczyna się po pięciu kilometrach. A dosyć mocne kręcenie czeka nas na kolejnym odcinku 2.5km. W nagrodę docieramy, bez wątpienia w jedno z  najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.

Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce Wiślańskie
Trasa rowerowa Ustroń Trzy Kopce Wiślańskie
Zachód słońca na Trzech Kopcach Wiślańskiech - Trasa rowerowa z Ustronia
Zachód słońca na Trzech Kopcach Wiślańskiech – oczywiście na Trasie  rowerowej z Ustronia

Trzy Kopce Wiślańskie

Szczyt to oczywiście bardzo dobre miejsce na odpoczynek. Znajduje się na nim polana, kilka punktów widokowych oraz punkt gastronomiczny. Po nabraniu sił możemy zapierać się do zjazdu. Wracamy kilkanaście metrów do skrzyżowania szlaków i dobijamy żółtym w lewo. Przed nami odcinek bardzo łatwego terenu prowadzącego na Kamienny 790m. Kilometr dalej mamy odbicie w prawo, ale polecam zjechać jeszcze 700m, gdzie mamy kolejny punkt widokowy. Kolejna część trasy prowadzi drogą szutrową przez las, płytami oraz asfaltem do skrzyżowania na Bukowej. Tam skręcamy w prawo i zjeżdżamy na Dobki, z której już znajomą drogą powracamy do parkingu w Ustroniu, gdzie rozpoczynaliśmy naszą górską trasę rowerową.

Trasa rowerowa MTB z Ustronia, punkt widokowy pod Trzema Kopcami
Trasa rowerowa MTB z Ustronia, punkt widokowy oczywiście pod Trzema Kopcami

Podsumowanie górskiej trasy MTB : Ustroń Trzy Kopce Wiślańskie

Dystans: 17km

Czas jazdy bez przerw: 1;30h

Przewyższenie: 500m

Szczyty: Trzy Kopce Wiślańskie, Kamienny

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności