Trzy Kopce z Wisły przez Bukową W2

Trzy Kopce z Wisły przez Bukową W2

Trzy Kopce z Wisły przez Bukową

Trzy Kopce z Wisły przez Bukową to propozycja trasy rowerowej poprowadzonej w dosyć łatwym terenie, oczywiście jeśli porównujemy do większości górskich tras rowerowych. 90% to nawierzchnie utwardzone z czego większość to asfalt. Na trasie jest też bardzo krótki odcinek do przepchania, oraz kilkaset metrów klasycznego szlaku. Łącząc wszystko, bez wątpienia możemy powiedzieć, że jest to jedna z najłatwiejszych górskich tras rowerowych w Wiśle.

Start Wisła Jawornik

Samochód zostawiam na  parkingu,za którym wjeżdżam na ścieżkę rowerową. Po przejechaniu mniej więcej kilometra odbijam na skrzyżowaniu w lewo i zaczynam dosyć mocny podjazd ulicą bukową na przełęcz pod Bukową górą. U góry obijamy w prawo w kamienną i rozpoczynamy drugą część podjazdu. Łącznie do podjechania na Trzy Kopce mamy około pięciu kilometrów.

Trzy Kopce z Wisły przez Bukową
Trzy Kopce z Wisły przez Bukową

Trzy Kopce Wiślańskie

Mniej więcej po godzinie docieramy na jedno z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Na szczycie mamy punkt gastronomiczny oraz oczywiście kilka punktów widokowych. Z jednej strony widok rozciąga się na Błatnią, Klimczok oraz Hale Jaworową, z drugiej na Barania górę oraz Skrzyczne. Po zasłużonym odpoczynku przyszedł czas na zjazd do Wisły.

Zachód Słońca na Trzech Kopcach Wiślańskich
Zachód Słońca na Trzech Kopcach Wiślańskich

Powrót do Wisły

Pierwsze 800m zjeżdżamy tym samym odcinkiem, którym podjeżdżaliśmy. Po pierwszym zjeździe, czeka na nas ostatnie kilkadziesiąt metrów podjazdu na Kamianny 791m n.p.m. a dalej już tylko w dół. Z Kamiennego do Wisły zjeżdżamy asfaltem, po drodze oczywiście spora ilość widoków, tym razem na pasmo na Czantoria-Stożek. Dla Wszystkich którzy mają ochotę sprawdzić jak zjeżdża się po większości szlaków w Beskidzie Śląskim,  w dolnej części trasy odbijamy żółtym szlakiem w prawo w las. A kto nie ma takiej ochoty, spokojnie zjeżdża dalej asfaltem w dół, który prowadzi do centrum Wisły. Na Olimpijskiej skręcamy w prawo i kierujemy się na parking z którego rozpoczynaliśmy naszą górską trasę rowerową.

Droga zjazdowa z Trzech Kopcach Wiślańskich do Wisły
Droga zjazdowa z Trzech Kopcach Wiślańskich do Wisły

Podsumowanie górskiej trasy:  Trzy Kopce z Wisły przez Bukową

Dystans: 13km

Czas jazdy bez przerw : 1,30h

Przewyższenie: 400m

Szczyty:  Trzy Kopce Wiślańskie, Kamienny

Pozostałe Trasy rowerowe Wisła MTB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności