Wielka Czantoria z Ustronia rowerem MTB U15

Wielka Czantoria z Ustronia rowerem MTB U15

Wielka Czantoria z Ustronia rowerem

Wielka Czantoria z Ustronia rowerem MTB, czyli trasa rowerowa której nie można pominąć będąc w Ustroniu. Czantoria to oczywiście jedna z najpopularniejszych gór w Beskidzie Ślaskim. Na szczyt możemy dostać się kilkoma drogami. Jednak ta z najmniejszą ilością wpychania roweru prowadzi od Nydka czyli czeskiej strony Czantorii.  Pętla rowerowa z Ustronia na Wielką Czantorię to klasyka MTB, łączny dystans do przejechania to 20km i 750m w pionie. Z takim wynikiem trasę śmiało możemy zaliczyć do tych łatwiejszych, ale oczywiście jak to bywa w Beskidzie Śląskim, łatwo nie będzie.

Start z Ustronia

W Ustroniu, na końcu jelenicy znajduje się  PARKING  z którego startujemy. Tam też znajduje się leśna droga, którą musimy objechać Czantorię. Na jej końcu, wyjeżdżamy przy ulicy widokowej. Nazwa adekwatna do tego co nas tam czeka. Pierwsza miejscówka na trasie gdzie możemy nacieszyć oko. Z leśnej drogi kręcimy w lewo i znów przez las. Dojeżdżamy do pierwszych czeskich zabudowań. Zjeżdżamy w dół do centrum, na rondzie odbijamy zielonym szlakiem w lewo i kręcimy dwa kilometry prosto prze siebie. Na końcu drogi skręcamy kolejny raz w lewo i zaczynamy zabawę.

Wielka Czantoria z Ustronia rowerem MTB
Wielka Czantoria z Ustronia rowerem MTB

Podjazd od Nydka na Wielką Czantorię

Przed nami sześciokilometrowy odcinek podjazdu, przy końcu którego wyjeżdżamy przy pierwszej karczmie, przy której  odbijamy w prawo. Zostało nam jeszcze kilkadziesiąt metrów do szczytu. Na szczycie, przeważnie gromadzi się sporo ludzi, tym bardziej w okresach kiedy działa kolejka, która masowo wciąga turystów w górę. Chyba najlepszym miejscem na odpoczynek jest mijana wcześniej karczma, obok której znajduje się jeszcze jeden punkt gastronomiczny.

Pod szczytem Czantorii trasa rowerem
Pod szczytem Czantorii, zimowa trasa. Rowerem z Ustronia

Powrót do Ustronia

Z  Wielkiej Czantorii kierujemy się zielonym szlakiem przez Poniwiec na Małą Czantorię. Pierwsza część tego odcinka prowadzi przez las. Dalsza część szlaku jest bardzo widokowa. Dopiero za Małą Czantorią ponownie wjeżdżamy w las, który będzie nam towarzyszył do końca trasy.

 

Zielony szlak z Wielkiej Czantorii rowerem
Zielony szlak z Wielkiej Czantorii rowerem

Podsumowanie górskiej trasy MTB : Wielka Czantoria z Ustronia rowerem

Dystans: 20km

Czas jazdy bez przerw : 2;20h

Przewyższenie: 750m

Szczyty:   – Wielka Czantoria, Mała Czantoria

 

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności