Łatwa trasa na Równicę rowerem K1

Łatwa trasa na Równicę rowerem K1

Łatwa trasa na Równicę rowerem K1

Łatwa trasa na Równicę rowerem prowadzi oczywiście z Ustronia. W całości jedziemy drogą asfaltową, ale niestety asfalt nie prowadzi na sam szczyt a jakieś 120m poniżej wierzchołka. Cała trasa spokojnie do przejechania na gravelu. Wszystkim chcącym pokusić się o szczyt na 884 m n.p.m. bez wątpienia polecam coś z klasycznych tras rowerowych na Równicę. 

Start z Ustronia

Klasycznie trasę można rozpocząć z parkingu przy kortach. To stamtąd prowadzi ślad gpx który można pobrać na końcu opisu traasy. Z parkingu kilkadziesiąt metrów po ”płaskim” dopiero za mostem rozpoczynamy sześciokilometrowy podjazd na Równicę. Po drodze widoków nie za wiele. Za to przy górnych parkingach możemy się nimi nacieszyć w nadmiarze.

Widok na Czantorię z pod szczytu Równicy za dworem skibówki
Widok na Czantorię z pod szczytu Równicy za dworem skibówki

Równica

Najwyższy punk do jakiego dojedziemy asfaltem to dwór skibówki. Potężna karczma z rewelacyjnym widokiem, głównie na przeciwne pasmo Czantorii oraz Ustroń. Kilkadziesiąt metrów powyżej karczmy znajduje się szczyt Równicy. Jednak aby się tam dostać w większości przypadków koniecznie będzie wpychanie roweru.

Łatwa trasa na Równicę rowerem K1
Taras widokowy Dworu Skibówki pod szczytem Równicy

Powrót do Ustronia

Jeżeli chodzi o najłatwiejszą opcję to pozostaje mam tylko zjazd drogą którą wjeżdżaliśmy pod szczyt Równicy, z lekką korektą u dołu. Dla wszystkich których chcieli by posmakować jak wygląda klasyczna trasa rowerowa MTB polecam oczywiście sprawdzić czerwony szlak, który kilkukrotnie przecina się z drogą asfaltową.

Most nad Wisłą, odcinek łatwiej trasy rowerowej na Równicę
Most nad Wisłą, jeden z odcinków łatwiej trasy rowerowej na Równicę

Podsumowanie: łatwa trasa na Równicę rowerem

Pętla: Ustroń
Dystans: 17km
Czas jazdy bez przerw: 1;20h
Przewyższenie: 400m
Szczyty: Równica

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności