Wielka Czantoria 995 m n.p.m.

Wielka Czantoria 995 m n.p.m.

Wielka Czantoria 995 m n.p.m.

Wielka Czantoria 995 m n.p.m. to jeden z najpopularniejszych szczytów w Beskidzie Śląskim. Czantoria to także obok Równicy i Trzech Kopców Wiślańskich najbardziej rozpoznawalny szczyt położony na terenie Ustronia. Jeżeli chodzi zaś o kwestie rowerowe, Wielka Czantoria to bardzo dobra opcja na krótką bądź dłuższą górską trasę rowerową. Bez wątpienia jest to szczyt dla tych, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w jeździe rowerem po górach jak i dla tych, którzy lubą korzenie, kamienie, mocne podjazdy i zjazdy.

Wielka Czantoria 995 m n.p.m. Rowerem
Widok na Wielką Czantorie 995 m n.p.m.

Trasy Rowerowe na Czantorie

Na Czantorię mamy kilka propozycji tras rowerowych głownie z Ustronia. Jedna z nich to trasa oznaczona jako U15 z dojazdem po stosunkowo łatwym terenie. W większości trasa poprowadzona asfaltem i szutrami od czeskiej strony. Druga część trasy, czyli zjazd jest już w bardziej wymagających warunkach. Cała pętla to jakieś 20km, 750m przewyższenia na którą trzeba zarezerwować jakieś 3,5h. Kolejną Bardzo fajną opcją, jest króciutka trasa na Małą Czantorie oznaczona jako U3.  Zaledwie 14km dystansu i 500m UP. Kolejna propozycja trasy to klasyk z oznaczeniem U17 , to typowa górska trasa, korzenie, kamienie, mocny podjazd.

Droga dojazdowa pod Małą Czantorie
Droga dojazdowa pod Małą Czantorie

Trasy Rowerowe przez Wielką Czantorie

Pasmo Wielkiej Czantorii daje nam sporo możliwości jeżeli chodzi o górską turystykę rowerową. Jedyne ograniczeni w doborze tras z uwzględnieniem Wielkiej Czantorii to nasze możliwości i preferencje. Jedną z propozycji trasy rowerowej przez Czantorię jest trasa z trzema głównymi szczytami Ustronia U4 Czantoria-Równica-Trzy Kopce, 43km i 1500 przewyższenie. Kolejna mocna trasa przez Wielką Czantorię to U8 do której wplatamy Trzy Kopce oraz Klimczok. To opcja na 70km i 2tyś UP. Bardzo ciekawą opcją na trasę rowerową przez Wielką Czantorie jest klasyk U11 z finałem przez Wielki Stożek.

Szlak pod Wielką Czantorią trasa MTB z Ustronia
Szlak pod Wielką Czantorią trasa MTB z Ustronia

 

Wielka Czantoria Ustroń MTB

Poza porcją widoków na naszych trasach rowerowych, oczywiście na szczycie Czantorii mamy kilka punktów gastronomicznych. Z uwagi na popularność szczytu, przy planowaniu wycieczki rowerowej na Wielką Czantorię musimy wziąć pod uwagę tłumy ludzi jakie się tam pojawiają szczególnie w weekendy. Na Wielką Czantorie jest też opcja wjechania wyciągiem i rozpoczęcie trasy z górnych partii.

Pozostałe propozycje TRASY MTB

 

 

 

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności