Mała Czantoria z Ustronia U3

Mała Czantoria z Ustronia U3

Mała Czantoria z Ustronia

Mała Czantoria z Ustronia, czyli górska trasa rowerowa o niewielkiej sumie przewyższeń, krótkim dystansie, oraz w dosyć łatwym terenie. Tym razem opisana z zimowej perspektywy, co oczywiście nie wyklucza możliwości przejechania w okresie letnim.

 

Start Centrum Ustronia

Trasa rowerowa rozpoczyna się w Centrum Ustronia-parking. Z głównej drogi odbijamy w ul. Partyzantów dalej jedziemy lekko w lewo Jelenica. Asfaltem kręcimy delikatnie w górę, w stronę Małej Czantorii. Po  przejechaniu 3,5km wjeżdżamy na leśną drogę i kręcimy kolejne dwa kilometry do ostrego odbicia w lewo a zarazem pierwszego ostrego podjazdu. Przed nami dwu kilometrowy podjazd, którym dojedziemy na szczyt. Bez wątpienia jest to najcięższy odcinek na trasie.

Mała Czantoria z Ustronia
Mała Czantoria z Ustronia widok na Czantorie

Mała Czantoria

U góry mamy kilka punktów widokowych na których spokojnie można odpocząć oraz nacieszyć się widokami. Pierwszy punkt znajduje się zaraz po dotarciu na szczyt, z rewelacyjnym widokiem na Wielką Czantorię, drugi punkt 200m dalej gdzie znajduje się tabliczka szczytowa, a do kolejnego punktu, już na zielonym szlaku musimy dojechać 300m, poniżej po lewej stronie znajdują się ruiny owczarni.

Pod Małą Czantorią Trasa MTB
Pod Małą Czantorią Trasa MTB

Zjazd do Ustronia

Niedaleko ruin jest droga leśna, którą zjeżdżamy ze zboczy Małej czantorii. Ale to nie wszystko, po drodze mamy jeszcze jeden punkt widokowy. Ogólnie bardzo fajny zjazd, natomiast przy końcu wyjazdu z lasu należy się spodziewać, kilku krótkich dość stromych odcinków. Do Ustronia wracamy ul. Widokową na końcu której skręcamy w prawo dojeżdżając do centrum.

Leśna droga z Małej Czantorii MTB
Leśna droga, zjazd oczywiście z Małej Czantorii MTB

Podsumowanie górskiej trasy: Mała Czantoria z Ustronia

Dystans: 14km

Czas jazdy bez przerw : 1;40h

Przewyższenie: 500m

Szczyty:   – Mała Czantoria

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności