Na Czantorie Rowerem przez Soszów i Cieślar U9

Na Czantorie Rowerem przez Soszów i Cieślar U9

Na Czantorie rowerem

Na Czantorie Rowerem przez Soszów i Górę Cieślar to kolejna propozycja klasycznej górskiej trasy rowerowej z Ustronia. Trasę ze względu na długość oraz przewyższenie bez wątpienia można zaliczy do cięższych.

Start z Ustronia

Pętlę rozpoczynamy z parkingu, z którego jedziemy ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Wisły do centrum Ustronia. Tam odbijamy w prawo i kierujemy się pod Małą Czantorię. Po wjechaniu do lasu mamy trochę wypłaszczenia, ale nie na długo. Za ostrym odbiciem w lewo, czeka na nas dosyć mocny podjazd na pierwszy szczyt naszej górskiej trasy rowerowej.

W drodze na Małą Czantorię z Ustronia MTB
W drodze na Małą Czantorię z Ustronia MTB

Mała Czantoria

Po około 45 minutach podjazdu jesteśmy na pierwszym mega widokowym miejscu niedaleko szczytu Małej Czantorii. Z tego miejsca możemy podziwiać z jednej strony Wielką Czantorię z drugiej strony Księstwo Cieszyńskie. Na kolejnych kilometrach czekają nas również podobne widoki. Szczególnie na zjeździe z Małej oraz na Poniwcu, oczywiście na koniec nie zabraknie mocnego podjazdu przeplatanego wpychaniem roweru.

Widok na Wielką Czantorię trasa rowerowa z Ustronia MTB
Widok na Wielką Czantorię trasa rowerowa z Ustronia MTB

Na Wielką Czantorie rowerem

W okolicach szczytu Wielkiej Czantorii mamy kilka punktów gastro w których dobrze nabrać sił na kolejne kilometry. Na szczycie nic specjalnego, poza tłumami szczególnie kiedy działa wyciąg. Z Czantorii zjeżdżamy w lewo w stronę wyciągu czerwonym szlakiem. Przy końcu zjazdu odbijamy w prawo na leśną drogę i spokojnie kręcimy pod schronisko na Soszowie.

Widok ze szlaku pod Wielką Czantorią
Widok ze szlaku pod Wielką Czantorią

Soszów, Góra Cieślar

Zanim dojedziemy na szczyt, czeka Nas kolejny mocny podjazd. Następnie odcinek z Soszowa na Górę Cieślar czyli wypłaszczenie z lekkim podjazdem. Góra Cieślar to jedno z listy najlepszych miejsc widokowych w Beskidzie Śląskim. Idealne miejsce na koleją przerwę z widokiem na większą część Beskidu Śląskiego. Na przełęczy pod Stożkiem skręcamy w lewo i początkowo jedziemy żółtym szlakiem. Lekkie wypłaszczenie i bardzo przyjemny odcinek, z żółtego obijamy na niebieski. Po drodze mamy kolejny punkt widokowy, Krzakoską Skałę z widokiem na Wisłę. Końcówka niebieskiego to zjazd po sporej ilości kamieni. Pozostała cześć naszej drogi to asfalt w kierunku centrum Wisły i dalej ścieżką rowerową do Ustronia.

Widok z Góry Cieślar na Wielki Stożek
Widok z Góry Cieślar na Wielki Stożek

 

Na Czantorie rowerem podsumowanie trasy MTB z Ustronia

Fajna trasa widokowa, trudna. Przemieszana asfaltem, szutrem i oczywiście kamieniami.

Szczegóły:

Pętla: Ustroń – Wisła – Ustroń ,

Dystans: 55km

Czas bez przerw : 4h

Przewyższenie: 1100m

Szczyty: Mała Czantoria , Wielka Czantoria , Soszów , Cieślar , Kobyla

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności