Równica Trzy Kopce Cieńków U14

Równica Trzy Kopce Cieńków U14

Równica Trzy Kopce Cieńków

Równica Trzy Kopce Cieńków, czyli kolejna górska trasa rowerowa w Beskidzie Śląskim. Dwa dosyć ciężkie podjazdy, oraz oczywiście kilka miejscówek widokowych w mocno zróżnicowanym terenem. Blisko trzydzieści kilometrów górami plus kilka dojazdowych, łącznie ok. 40km, 1200 przewyższenia oraz 4 godziny jazdy nie licząc przerw. A wszystko to zaczyna się w centrum Ustronia i podjazdu na Równicę.

Równica podjazd asfaltem

Rozpoczynamy z parkingu pod szkołą skąd klasycznie asfaltem wjeżdżamy na Równicę. Droga pod szczyt zajmuję około 45 minut turystycznym tempem. Pierwszy odpoczynek bez wątpienia proponuję na polanie, za karczmą z której szczyt zostało jeszcze kilka minut wpychania. U góry odbijamy w prawo kierując się w stronę niebieskiego szlaku.

Równica widok z tarasu dworu skibówki z widokiem na Czantorię
Równica widok z tarasu dworu skibówki z widokiem na Czantorię

Beskidek Orłowa Świniorka

Delikatny zjazd, trochę wypłaszczenia i docieramy do rozwidlenia szlaków, zielony odbija w lewo do Brennej, My jedziemy dalej niebieskim. Przed nami zjazd oraz trochę kamieni, oczywiście w całości do zjechania. Docieramy do przełęczy Beskidek, tam dobry widok na Czantorię. Dalej trochę wpychania na Orłową i znów delikatne wypłaszczenie. Miejscami można się spodziewać dosyć sporo kamieni szczególnie na zjazdach w kierunku Zakrzoska,

Równica Trzy Kopce Cieńków rowerem
Równica Trzy Kopce Cieńków rowerem

Trzy Kopce Wiślańskie

Z Zakrzoska mamy mocny podjazd na jeden z docelowych punktów naszej górskiej trasy rowerowej. Trzy Kopce Wiślańskie to miejsce w którym warto zaplanować odpoczynek, nie tylko za względu że jest tu punkt gastronomiczny, ale przede wszystkim jest też na czym zawiesić oko. Z Trzech Kopców lecimy  żółtym szlakiem, lekkie wypłaszczenie i delikatny podjazd do rozwidlenia szlaków pod Smerkowcem. Tu odbijamy zielonym szlakiem w prawo na kolejną rewelacyjną miejscówkę. Trochę pchania i jesteśmy na Czuplu 882m n.p.m.

Czupel szczyt na trasie rowerowej Równica Trzy Kopce Cieńków
Czupel to bez wątpienia najbardziej widokowy szczyt na trasie rowerowej Równica Trzy Kopce Cieńków

Cieńków

Z Czupla odcinek mocno technicznego zjazdu i dobijamy do zielonego szlaku, którym jedziemy do skrzyżowania kamienistych dróg. Tam skręcamy w lewo i zjeżdżamy do Wisły Malinki. Następnie z głównej drogi skręcamy w prawo i zaczynamy ostry podjazd na jedno z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.Warto się pomęczy, oczywiście na górze punkt gastro oraz piękne widoki.

Podjazd na Cieńków trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków
Podjazd na Cieńków, trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków

Powrót do Ustronia przez Wisłę

Z Cieńkowa jedziemy żółtym szlakiem w kierunku Wisły, oczywiście pierwsze kilometry leśnym szutrem. Dalej ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Wisły, aż do samego centrum Ustronia skąd rozpoczynała się nasza górska trasa rowerowa po Beskidzie Śląskim.

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej  na Równicę i Trzy Kopce Wiślańskie

Pętla: Ustroń , Wisła

Dystans: 40km

Czas jazdy bez przerw : 4:00h

Przewyższenie: 1200m

Szczyty: Równica, Orłowa, Trzy Kopce Wiślańskie

Pozostałe Trasy rowerowe Ustroń MTB

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności