Równica Trzy Kopce Cieńków

Równica Trzy Kopce Cieńków

Równica Trzy Kopce Cieńków

Równica Trzy Kopce Cieńków, czyli kolejna górska trasa rowerowa w Beskidzie Śląskim. Dwa dosyć ciężkie podjazdy, oraz oczywiście kilka miejscówek widokowych w mocno zróżnicowanym terenem. Blisko trzydzieści kilometrów górami plus kilka dojazdowych, łącznie blisko 40km, 1200 przewyższenia oraz 4 godziny jazdy nie licząc przerw.  A wszystko to zaczyna się od w centrum Ustronia i podjazdu na Równicę. 

Równica podjazd asfaltem

Centrum ustronia jest stosunkowo niewielkie więc nie powinno być problemy z parkingiem. Ul. Wczasową, Turystyczną lub Skalica, lecimy w górę tu nie ma opcji żeby pobłądzić. Pamiętamy, że zawsze kręcimy w górę. Droga pod szczyt zajmuję około 45 minut turystycznego tempa.  Pierwszy odpoczynek proponuję w okolicach Dworu Skibówki a konkretnie za nim znajduje się mała polanka, jedno z moich ulubionych miejsc. Na szczyt zostało nam jeszcze kilka minut wpychania tam odbijamy w prawo kierując się w stronę niebieskiego szlaku.

Równica widok z tarasu dworu skibówki z widokiem na Czantorię
Równica widok z tarasu dworu skibówki z widokiem na Czantorię

Beskidek Orłowa Świniorka

Delikatny zjazd, trochę wypłaszczenia i docieramy do rozwidlenia zielonego szlaku który odbija w lewo do Brennej. My jedziemy dalej niebieskim, przed nami zjazd oraz trochę kamieni. Docieramy do przełęczy Beskidek z widokiem na Czantorię. Dalej trochę wpychania na Orłową i znów delikatne wypłaszczenie. Miejscami można się spodziewać dosyć sporo kamieni szczególnie na zjazdach w kierunku Zakrzoska,

Równica Trzy Kopce Cieńków rowerem
Równica Trzy Kopce Cieńków rowerem

Trzy Kopce Wiślańskie

Z Zakrzoska mamy dosyć mocny podjazd na jeden z docelowych punktów naszej górskiej trasy rowerowej. Trzy Kopce Wiślańskie to miejsce w którym warto zaplanować odpoczynek, nie tylko za względu że jest tu punkt gastronomiczny, ale przede wszystkim jest na czym zawiesić oko.  Z Trzech kopców lecimy  żółtym szlakiem, lekkie wypłaszczenie i delikatny podjazd do rozwidlenia szlaków pod Smerkowcem. Tu odbijamy zielonym szlakiem w prawo na kolejną rewelacyjną miejscówkę. Trochę pchania i jesteśmy na Czuplu 882m n.p.m.

Czupel szczyt na trasie rowerowej Równica Trzy Kopce Cieńków
Czupel to bez wątpienia najbardziej widokowy szczyt na trasie rowerowej Równica Trzy Kopce Cieńków

Cieńków

Kilka set metrów, mocno technicznego zjazdu z Czupla, dobicie do zielonego szlaku którym lecimy do skrzyżowania kamienistych dróg na którym odbijamy w lewo i zjeżdżamy do Wisły Malinki. Asfaltem dojeżdżamy po drewniany przystanek autobusowy, przed którym skręcamy w prawo i zaczynamy ostry podjazd na jedno z listy najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim.Warto się pomęczy, oczywiście na górze jak i po drodze piękne widoki, oraz możliwość doładowania energii w punktach gastronomicznych.

Podjazd na Cieńków trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków
Podjazd na Cieńków, oczywiście  trasa rowerowa Równica Trzy Kopce Cieńków

Powrót do Ustronia przez Wisłę

Z Cieńkowa jedziemy żółtym szlakiem w kierunku Wisły,  oczywiście pierwsze kilometry leśnym szutrem. kolejne to ścieżki rowerowe w wzdłuż rzeki Wisły aż do samego centrum Ustronia skąd rozpoczynała się nasza  trasa rowerowa po Beskidzie Śląskim.

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej  na Równicę i Trzy Kopce Wiślańskie

Pętla: Ustroń , Wisła

Dystans: 40km

Czas jazdy bez przerw : 4:00h

Przewyższenie: 1200m

Szczyty: Równica, Orłowa, Trzy Kopce Wiślańskie

Ślad gpx z górskiej Trasy rowerowej przez Równicę oraz Trzy Kopce Wiślańskie na Cieńków   

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności