Równica – Trzy Kopce Wiślańskie

Równica – Trzy Kopce Wiślańskie

Równica – Trzy Kopce Wiślańskie

Równica – Trzy Kopce Wiślańskie to pętla rowerowa, górską trasą z Ustronia. Można by powiedzieć klasyka MTB. Początek z Ustronia zaczynamy mocnym podjazdem na Równicę dalej grzbietem na Orłową, zjazd oraz podjazd na docelowy szczyt w Ustroniu czyli Trzy Kopce Wiślańskie. Zjazd przez Zakrzosek i powrót przez Dobkę do początku naszej pętli.

Start z Ustronia

Na szczyt Równicy ruszamy z centrum Ustronia. Z 3 Maja odbijamy w prawo w Skalicę i po przejechaniu mostu zaczyna się sześć kilometrów asfaltowego podjazdu. Po dojechaniu do głównego parkingu odbijamy lekko w lewo i żółtym szlakiem lecimy na pierwszy szczyt naszej trasy. Za Dworem Skibówki mamy też pierwszą rewelacyjną miejscówkę na której warto zrobić sobie przerwę. Dalej żółtym szlakiem kilka metrów wpychu i jesteśmy. Pierwszy szczyt naszej rowerowej trasy, Równica.  Alternatywą opcją jest odbicie z parkingu niebieskim szlakiem lekko w prawo i wjechanie na równicę od drugiej strony (ślad gpx).

Na Trzy Kopce Wiślańskie rowerem
Na Trzy Kopce Wiślańskie oczywiście rowerem

Równica – Orłowa

Z Równicy odbijamy w prawo i kierujemy się w stronę niebieskiego szlaku, którym musimy zjechać do przełęczy pod Beskidkiem. Dalej w stronę Orłowej niebieskim szlakiem który oferuje nam cały przekrój Beskidów. Kilka zjazdów, kilka podjazdów, korzenie, kamienie oraz łagodne wypłaszczenia. Świniorka to ostatni mniejszy szczyt na niebieskim szlaku z którego po zjeździe czeka nas ostatni podjazd na drugi docelowy szczyt naszej trasy rowerowej.

Równica widok na Czantorię
Równica widok na Czantorię

Trzy Kopce Wiślańskie

Krótki intensywny podjazd prowadzi nas na Trzy Kopce Wiślańskie, które nie bez powodu znajdują się na liście najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. Watro w tym miejscy zrobić sobie przerwę. Nacieszyć się widokami oraz oczywiście coś zjeść w okolicznej Telesforówce.  3Kopce to moje ulubione miejsce jeżeli chodzi o zachody słońca.

najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie
bez wątpienia najpiękniejsze miejsca w Beskidzie Śląskim rowerem Trzy Kopce Wiślańskie

Zjazd do Ustronia

Powrócić do Ustronia możemy kilkoma trasami dziś opcja czarnym szlakiem przez Zakrzosek. Musimy się trochę wrócić niebieskim szlakiem do skrzyżowania dróg i odnaleźć trochę zarośnięte odbicie w lewo do czarnego szlaku. Początek bardzo łagodny, dopiero w środkowej części zaczynają się wysypywać kamienie, ostatnie kilkadziesiąt metrów trochę stromo, ale oczywiście do zjechania. Po wyjeździe z lasu odbijamy w prawo i Furmańską lecimy cały czas główną przez Dobkę, kończąc naszą górską pętlę oczywiście w Ustroniu.

Podsumowanie górskiej Trasy rowerowej  na Równicę i Trzy Kopce Wiślańskie

Pętla: Ustroń

Dystans: 26km

Czas jazdy bez przerw : 2:45h

Przewyższenie: 850m

Szczyty: Równica, Orłowa, Trzy Kopce Wiślańskie

Ślad gpx z górskiej Trasy rowerowej przez Równicę na Trzy Kopce Wiślańskie   

 

https://beskidyrowerem.pl/darowizna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapisz się do newslettera | Polityka Prywatności